Ολυμπιακός Βόλου-Τύρναβος (live)

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται στο ΕΑΚ τον Τύρναβο για την 8η αγωνιστική της Football League. Οι ερυθρόλευκοι χωρίς τον τιμωρημένο Μπιτάνγκ στη σύνθεση τους, θέλουν μόνο νίκη και τους τρεις βαθμούς στην έδρα τους, μετά την άδικη ήττα την περασμένη αγωνιστική στη Λαμία.

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

5' Πιέζει ο Ολυμπιακός Βόλου από τα πρώτα λεπτά χωρίς όμως να καταφέρει να μπει με αξιώσεις στην περιοχή του Τυρνάβου

15' Χωρίς αξιοσημείωτες φάσεις συνεχίζεται το παιχνίδι στο ΕΑΚ

20' ΓΚΟΛ για τον Τύρναβο. Εκτέλεση κόρνερ από τον Μιλουτίνοβιτς και ο Κισκαμπάνης με κεφαλιά κάνει το 0-1

22' Κίτρινη κάρτα στον Νικολιά

24' Ο Γιαλούσης απομακρύνει την μπάλα την τελευταία στιγμή πριν κάποιος παίκτης του Τυρνάβου την σπρώξει στα δίχτυα μετά από σέντρα σουτ του Μιλουτίνοβιτς

27' Ο Ζυγκερίδης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Κασμερίδης απέκρουσε αρχικά και στη συνέχεια πριν ο Ζυγκερίδης μπει ξανά στη φάση και σκοράρει, με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

34' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Ρόκα, ο Κούτσι

37' Εκτέλεση φάουλ του Μέζα σταματά στο τείχος των φιλοξενουμένων

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου στο ΕΑΚ με τον Ολυμπιακό να μην έχει κάνει ακόμη κλασική ευκαιρία

45' Δύο λεπτά καθυστερήσεις

46' Σουτ ο Νικολιάς, η μπάλα φτάνει στον Διαμαντόπουλο, ο τελευταίος σκοράρει, αλλά ο βοηθός έχει σηκώσει οφσάιντ

47' Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

B' HMIΧΡΟΝΟ

49' Ο Κούτσι ολομόναχος κάνει το γύρισμα μέσα στην περιοχή αλλά στέλνει την μπάλα άουτ

55' Κίτρινη κάρτα στον Μιλουτίνοβιτς

59' ΓΚΟΛ για τον Τύρναβο. Ο Γεωργίου μετά από πάσα του Μιλουτίνοβιτς γράφει το 0-2... Δύσκολα τα πράγματα πλέον για τον Ολυμπιακό

60' Αλλαγή για τον Τύρναβο. Στη θέση του Μιλουτίνοβιτς, περνά ο Τσούκαλος

62' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μαρτίνεθ ο Θέος

63' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ο Μακρυδημήτρης με πλασέ μειώνει σε 1-2 για τους ερυθρόλευκους

66' Κίτρινη κάρτα στον Κούτσι

Ρίψη αντικειμένων στο ταρτάν, μετά από υπόδειξη του Σολφερίνο ο διαιτητής τρέχει στον τέταρτο και φαίνεται οτι ο Ολυμπιακός δεν θα γλιτώσει να γραφεί στο φύλλο αγώνος...

73' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νικολιάς εκτός λόγω τραυματισμού και ο Χιντζίδης στον αγωνιστικό χώρο

74' Αλλαγή για τον Τύρναβο. Ο Τσούκαλος που είχε περάσει πριν αλλαγή τραυματίστηκε και στη θέση του ο Οτα

74' Ο Οτα εκμεταλλεύτηκε λάθος του Γιαλούση και έδωσε στον Σολφερίνο που σούταρε, αλλά ο Μακρυδημήτρης έδιωξε τελευταία στιγμή και πρόλαβε το 1-3 κρατώντας την ομάδα του στο ματς

80' ΓΚΟΛ για τον Τύρναβο και 1-3... Ο Γιαλούσης και πάλι λάθος, γλίστρησε ο Οτα μπήκε στην περιοχή, αρχικά κόπηκε, αλλά με δεύτερη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κασμερίδη

81' Αλλαγή για τον Τύρναβο. Αντί του Σολφερίνο ο Σουλιώτης

82' Σουτ του Ζέρη άουτ

84' Δυνατό σουτ του Ζέρη αποκρούει σε κόρνερ ο Πρίφτης

85' Αδύναμο σουτ του Διαμαντόπουλου, χωρίς πρόβλημα μαζεύει ο Πρίφτης

87' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό 2-3. Ο Κούτσι σκοράρει και βάζει ξανά τον Ολυμπιακό στο παιχνίδι

88' Ο Μακρυδημήτρης δεν μπορεί να βρει γεμάτα την μπάλα μετά από σέντρα του Ζέρη και αυτή φεύγει άουτ

89' Κίτρινη κάρτα στον Πρίφτη για καθυστέρηση

90' Κίτρινη κάρτα στον Θέο