Νίκη Βόλου - Δόξα Δράμας 1-0

Στον πρώτο της αγώνα για το 2014 η Νίκη Βόλου υποδέχεται στο Πανθεσσαλικό τη Δόξα Δράμας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Οι κυανόλευκοι αγωνίζονται χωρίς τον πρώτο τους σκόρερ, Χρήστο Τζιώρα που είναι τραυματίας, εκτός έμειναν κι ο Σεϊμάν που ταλαιπωρείται από διάστρεμμα, ο Ριβέρα που κρίθηκε ανέτοιμος και ο τιμωρημένος Μπακάλης. Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Στην ενδεκάδα του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα μετά από πολύ καιρό βρέθηκαν οι Γιώτας και Σοϊλέδης, που ταλαιπωρούνταν από τραυματισμούς. Ο δεύτερος μάλιστα αγωνίζεται για πρώτη φορά ως αριστερό χαφ μπροστά από τον Παπαδόπουλο. Ο Βραζιλιάνος τεχνικός προτίμησε έναν ρόμβο με τον Αναστασόπουλο ως αμυντικό χαφ.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Χωρίς φάσεις τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Η Νίκη προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο.

13' Σουτ του Στόικου με το αριστερό με υπερένταση σε κόρνερ ο Αποστολίδης

17' Ο Ισαάκ με ωραία προσπάθεια βρήκε τον Ανιέτε, αλλά το σουτ του δεύτερου κατέληξε άουτ

20' Μετά από σέντρα του Σοϊλέδη ο Ισαάκ έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα δίπλα από την εστία του Μένκα

31' Καμία ανησυχία για τον Μένκα σε εκτέλεση φάουλ του Ανιέτε. Ο γκολκίπερ της Δόξας Δράμας μπλόκαρε σταθερά

Η Δόξα Δράμας δεν αφήνει τους παίκτες της Νίκης να αναπτυχθούν και να δημιουργήσουν κινδύνους για την εστία του Μένκα

41' Γυριστό σουτ του Θεοδωρέλη καταλήγει άουτ

Κακή εμφάνιση από τους κυανόλευκους σε αυτό το πρώτο μέρος. Η Δόξα Δράμας δυσκόλεψε τους γηπεδούχους

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ. Με την έναρξη του δεύτερου ημίχρονου μπήκε στη θέση του Ισαάκ ο Θωμάς Τσίτας και πήρε θέση στην κορυφή της επίθεσης

47' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Μανουσάκης μετά από εκπληκτική μπαλιά του Ανιέτε αντί να πλασάρει τον Μένκα προσπάθησε να "σπάσει" την μπάλα στην περιοχή, αλλά εκεί δεν ήταν κανείς συμπαίκτης του

Η Νίκη δείχνει να μην μπορεί να βρει ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, αν και έχει ανεβάσει την απόδοση της

63' Ο Ετοφ προσπαθεί να απειλήσει αλλά το σουτ μπλοκάρει ο Αποστολίδης

65' Σουτ του Σοϊλέδη πέφτει και αποκρούει σε κόρνερ ο Μένκα

66' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ. Ο Χαρτσιάς στη θέση του Γέσιτς

71' Κεφαλιά του Τσίτα μετά από εκτέλεση φάουλ του Σοϊλέδη περνά άουτ

72' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ! Εξαιρετική μπαλιά ο Σοϊλέδης, πλασέ του Ανιέτε και 1-0 για τη Νίκη!

77' ΑΛΛΑΓΗ για τη Δόξα Δράμας. Στη θέση του Χιντασέλι ο Κυριακίδης

79' Ο Αποστολίδης λέει "όχι" σε πλασέ του Ετόφ και κρατάει το 1-0 για την ομάδα του

83' Σουτ του Ετόφ ο Αποστολίδης δεν ανησυχεί

87' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ. Στη θέση του Γιώτο ο Άγγελος Αργύρης

88' Πλασέ του Παπαδόπουλου καταλήγει άουτ