noodles volos banner

Η πιθανή σύνθεση του ομίλου για τις μαγνησιώτικες ομάδες

Συμπληρώθηκε την Κυριακή (18/6), με την ολοκλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων σε Σέρρες και Ζάκυνθο, το παζλ της Γ’ Εθνικής της περιόδου 2017/2018. Το νέο σύστημα διεξαγωγής των 8 ομίλων με τουλάχιστον έναν εκπρόσωπο από κάθε Ένωση, αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Θυμίζουμε πως από το Κύπελλο Ερασιτεχνών το εισιτήριο» κέρδισε η Ελπίς Σκουτάρεως, ενώ από τη Football League υποβιβάστηκαν οι Καλλιθέα, Πανελευσινιακός, ΑΕΛ Καλλονής και Πανθρακικός.

Λαμβάνοντας υπόψη ότι κατά πάσα πιθανότητα, όπως έχει διαρρεύσει (χωρίς να είναι ακόμη απόλυτα σίγουρο), ότι οι ομάδες της  Πιερίας θα αγωνιστούν σε διαφορετικό όμιλο με τις μαγνησιώτικες, μία πιθανή σύνθεση του ομίλου, που θα συμμετάσχουν οι ομάδες του Νομού μας, είναι η εξής (ίσως μία απ’ αυτές, αν ισχύσει ο μάξιμουμ αριθμός των τεσσάρων ομάδων από κάθε Νομό να αναγκαστεί να παίξει αλλού μετά από κλήρωση):

ΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας Φαρσάλων

ΕΠΣ Τρικάλων (2) : Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου, Διγενής Νεοχωρίου

ΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Θεσσαλίας (4 ή 5) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, ΓΣ Αλμυρού, Βόλος ΝΠΣ

ΕΠΣ Εύβοιας (3) : ΑΕ Ιστιαίας, ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός

ΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος Μαρτίνου

ΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ Βελούχι

 

Οι υπόλοιπες ομάδες που θα αγωνιστούν στο νέο πρωτάθλημα είναι:

ΕΠΣ Έβρου (1) : ΑΕ Διδυμοτείχου

ΕΠΣ Θράκης (3) : Δόξα Προσκυνητών, Πανθρακικός, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΕΠΣ Ξάνθης (2) : Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου

ΕΠΣ Δράμας (2) : Δόξα Δράμας, Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

ΕΠΣ Καβάλας (3) : Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού

ΕΠΣ Σερρών (3) : Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

ΕΠΣ Θεσσαλονίκης (4) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός

ΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης Παλαιοχωρίου

ΕΠΣ Κιλκίς (1) : Κιλκισιακός

ΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας (2) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

ΕΠΣ Πιερίας (4) : Διαγόρας Σεβαστής, Πιερικός, Ποσειδών Παλαιών Πόρων

ΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής Αμυνταίου

ΕΠΣ Καστοριάς (1) : Καστοριά

ΕΠΣ Κοζάνης (3) : Μακεδονικός Φούφα, Εορδαϊκός, ΑΕΠ Καραγιαννίων

ΕΠΣ Γρεβενών (1) : Πυρσός Γρεβενών

ΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα Κρανούλας

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου

ΕΠΣ Άρτας (3) : ΑΕ Καραϊσκάκης, Αμβρακία Κωστακιών, Σκουφάς Κομποτίου

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανλευκάδιος

ΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ Λευκίμμης

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Παναμβρακικός Μπούκας

ΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1) : Παλληξουριακός

ΕΠΣ Ζακύνθου (1) : Ζάκυνθος

ΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας

ΕΠΣ Αθηνών (6) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω, Καλλιθέα(;)

ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (2) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας, Πανελευσινιακός

ΕΠΣ Κορίνθου (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας Κιάτου

ΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων

ΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός

ΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας Βλαχιώτη

ΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο

ΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου

ΕΠΣ Κυκλάδων (2) : Πανθηραϊκός, ΑΟ Σύρου

ΕΠΣ Λέσβου (3) : ΑΕΛ Καλλονής, Αιολικός, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής

ΕΠΣ Χίου (1) : Κανάρης Νενήτων

ΕΠΣ Σάμου (1) : ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ Παλαιόχωρας

ΕΠΣ Ρεθύμνου (1) : ΑΕ Μυλοποτάμου

ΕΠΣ Ηρακλείου (3) : Ατσαλένιος, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτος

ΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας

 

 

 

 

19/06/2017 00:50