"Μεγάλη νίκη που μας δίνει ηρεμία"

Μεγάλη νίκη κόντρα σε δύσκολο αντίπαλο που δίνει ηρεμία στη Νίκη Βόλου, χαρακτήρισε το σημερινό 1-4 ο Κώστας Βελιτζέλος. Στην αρχική του τοποθέτηση στη συνέντευξη Τύπου, ανέφερε: “Μία μεγάλη νίκη για εμάς για να βρούμε την ηρεμία μας. Πριν από αυτό το παιχνίδι είχαμε τρία ματς πολύ σημαντικά κοντινά σε διάστημα μίας εβδομάδας και όπως ξεκίνησε σήμερα το παιχνίδι έγινε ακόμη πιο δύσκολο. Μεγάλη νίκη που μας δίνει ηρεμία και γιατί ο αντίπαλος το τελευταίο διάστημα έχει παρουσιάσει πολύ καλό πρόσωπο, έχει μαζέψει βαθμούς, παρουσιάζει πράγματα στον αγωνιστικό χώρο. Για εμάς προέχει να τελειώσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ο πρώτος γύρος. Ακολουθεί πολύ δύσκολος εντός έδρας αγώνας που θα κρίνει αρκετά πράγματα. Αξίζουν συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές γιατί κατάλαβαν ότι πρόκειται για ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Παρά το λάθος του 1ου λεπτού, αντέδρασαν σωστά, όπως θα έπρεπε και κερδίσαμε σχετικά εύκολα. Να δώσω συγχαρητήρια και να ευχηθώ καλή συνέχεια στο συνάδελφο”.
Απαντώντας σε ερωτήσεις, αναφέρθηκε στη βελτίωση της ομάδας του. “Αυτά που βλέπουμε εμείς στις προπονήσεις είναι διαφορετικά από αυτά που βγαίνουν στα παιχνίδια, είναι θέμα ψυχολογίας Σήμερα που το ματς ήταν ανάποδο από το ξεκίνημα, βγάλαμε πολλά πράγματα στον αγωνιστικό χώρο. Θεωρώ ότι εκτός από ένα πρώτο ημίχρονο στον Θεσπρωτό, όλα τα παιχνίδια είναι βελτιωμένα για την ομάδα μας από παιχνίδι σε παιχνίδι σε όλα τα θέματα” είπε χαρακτηριστικά.