Συνδύασε καλή εμφάνιση με νικηφόρο αποτέλεσμα ο Ρήγας Φεραίος

πηγή larissagoal.gr πηγή larissagoal.gr

Στα πρώτα δύο παιχνίδια ο Ρήγας Φεραίος είχε καλή παρουσία αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Χθες όμως, οι "κυανόλευκοι" συνδύασαν την καλή απόδοση με τη νίκη. Βρέθηκαν να χάνουν στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, αλλά πέτυχαν την ανατροπή χάρη σε τέρμα του Γκίκα στις καθυστερήσεις του α' μέρους και του Γουτούλη δέκα λεπτά πριν το φινάλε. Αυτό που χαροποίησε περισσότερο τον Λάκη Μπακάλη ακόμη κι από το αποτέλεσμα, ήταν η εμφάνιση του δευτέρου 45λέπτου. "Οι παίκτες μου μπήκαν πιο ψυχωμένοι, πιο παθαιασμένοι, πιο αγωνιστικοί στο δεύτερο ημίρονο, ήμασταν πιο επικίδνυνοι κι εκτός από το νικητήριο γκολ, είχαμε πολλές καλές φάσεις για να σκοράρουμε νωρίτερα" δήλωσε στο magnesiasports ο Λάκης Μπακάλης που βλέπει σιγά σιγά την ομάδα του να παρουσιάζεται καλύτερη, να αποκτάει ομοιογένεια και να παίρνει αποτελέσματα. Ήττα στην πρεμιέρα, ισοπαλία τη 2η αγωνιστική, πρώτη νίκη χθες Κυριακή και πλέον, σειρά έχει το ματς με τον Φωκικό. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Τετάρτη στο γήπεδο του  Αρμενίου (με σέντρα στις 16:00) και ο Ρήγας Φεραίος υποδέχεται τη μία από τις δύο ομάδες χωρίς βαθμό. Ο Φωκικός μετράει μόνο ήττες: 0-1 από τον Αιγινιακό, 1-0 από τον Πιερικό στην Κατερίνη και χθες 2-4 από τον Δωτιέα στην Άμφισσα. Είναι ματς που χρειάζεται προσοχή για την ομάδα του Βελεστίνου, καθώς ο αντίπαλος διαθέτει αξιόλογους παίκτες. Απλώς εν μέσω πολλών προβλημάτων, ξεκίνησε προετοιμασία μία εβδομάδα πριν αρχίσει το πρωτάθλημα, με ό,τι αυτό συνεπάγεται...