Αποκλείστηκαν οι ομάδες της 4ης περιφέρειας

Αποκλείστηκαν από την τελική φάση οι ομάδες της 4ης περιφέρειας όπου συμμετείχαν οι ποδοσφαιριστές που προέρχονται από τις μικτές της ΕΠΣΘ, ενώ αντιθέτως συνεχίζουν αυτές της 6ης περιφέρειας (Στερεά Ελλάδα-Εύβοια). Οι Παίδες αποκλείστηκαν στα πέναλτι ύστερα από 0-0 στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Από τους τρεις παίκτες της ΕΠΣΘ, ο Θεοδωρόπουλος αγωνίστηκε στη βασική ενδεκάδα, ο Μπάλλας έπαιξε αλλαγή, ενώ δεν χρησιμοποιήθηκε ο τερματοφύλακας Τσιτσιρίκος.
Στους Νέους, η 4η περιφέρεια προηγήθηκε με γκολ του Τσιάτα στο 26ο λεπτό, αλλά οι αντίπαλοι ισοφάρισαν λίγο αργότερα και πήραν προβάδισμα πριν βγει το πρώτο ημίχρονο. Έτσι, πανηγύρισαν την πρόκριση με τελικό σκορ 1-2, αφού οι παίκτες του Γιώργου Γάτου έχασαν αρκετές ευκαιρίες χωρίς να πετύχουν άλλο τέρμα. Στη βασική ενδεκάδα αγωνίστηκαν οι Σαλαμούρας, Κρανιάς, Κόκκαλης, Τσιάνος, ο Καραδέμητρος έπαιξε αλλαγή σε όλο το β' 45λεπτο, ενώ δεν χρησιμοποιήθηκε ο γκολκίπερ Σπηλιόπουλος.