Δεύτερη νίκη για τους Νέους της ΕΠΣΘ

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τη μικτή Νέων της ΕΠΣΘ στο πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων και μάλιστα σκοράροντας ξανά τρία γκολ όπως στην πρεμιέρα την προηγούμενη εβδομάδα. Η ομάδα του Γιώργου Γάτου νίκησε 3-2 την ΕΠΣ Καρδίτσας στο γήπεδο της Ι.Μ. Δημητριάδος, έχοντας καταπληκτικό ξεκίνημα. Πριν συμπληρωθούν 20 λεπτά στον αγώνα, προηγούνταν ήδη 2-0 χάρη σε τέρματα που σημείωσαν οι Σαμαράς και Τζοβάρας με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν λίγο πριν βγει το ημίχρονο και ο Λιάκος έκανε το 3-1 στο 70', μερικά μόλις λεπτά αφότου είχε ως αλλαγή στον αγώνα. Το τελικό σκορ γράφτηκε με γκολ της ΕΠΣΚ στο 89ο λεπτό. Για την ΕΠΣΘ, οι Παπακώστας, Λιάκος έχασαν ευκαιρίες να σκοράρουν σε φάσεις τετ-α-τετ, ενώ δεν δόθηκε πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Σαλαμούρα.

Για την ΕΠΣΘ, η σύνθεση στο σημερινό αγώνα ήταν: Σπηλιόπουλος, Κρανιάς, Κόκκαλης, Καραδήμητρος. Μπουρτζής,, Τσάμης, Σαμαράς (70' Φιλίππου), Παπακώστας (87' Παπαεμμανουηλίδης), Μωυσίδης (65' Λιάκος), Σαλαμούρας, Τζοβάρας.

Last modified onWednesday, 29 October 2014 17:14