Τεσσάρα για τη μικτή Παίδων

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως η Μικτή Παίδων της ΕΠΣΘ με αντεπίθεση διαρκείας και τέσσερα γκολ στο τελευταίο εικοσάλεπτο, σημείωσε την πρώτη της νίκη, 4-1 κόντρα στην ΕΠΣ Καρδίτσας στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20ό λεπτό, με την ΕΠΣΘ να μην είναι πολύ απειλητική καθώς ο δυνατός αέρας στο γήπεδο της Ι.Μ. Δημητριάδος δημιούργησε αρκετά προβλήματα. Στην επανάληψη όμως, η ομάδα του Βαγγέλη Τσουκάλη ήταν εξαιρετική. Στο 60ό λεπτό από πάσα του Τσελεπίδη, ο Λιάτσικος ισοφάρισε και πέντε λεπτά αργότερα, αντιστρέφηκαν οι ρόλοι. Ο σκόρερ σέντραρε και ο Τσελεπίδης με κεφαλιά, έκανε το 2-1. Ο Λιάτσικος σημείωσε δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 70ό λεπτό με πλασέ και το σκορ έκλεισε ο Κόφφας ένα λεπτό πριν τη λήξη στο 79' (οι αγώνες Παίδων είναι διάρκειας δύο ημιχρόνων των 40 λεπτών).

Η σύνθεση της μικτής Παίδων: Τσιτσιρίγκος, Δαρής (41' Κούκιος), Θεοδωρόπουλος, Κλώθος,. Κρανιάς, Χατζόγλου (41' Μπαζής), Λιάτσικος, Κανελλάκης, Φουρκιώτης (75' Κόφφας), Μπάλλας, Τσελεπίδης.