noodles volos banner

Οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ

  • Κατηγορία ΕΠΣΘ

Στους έξι αύξησε τους βαθμούς της διαφοράς του από τον δεύτερο Διαγόρα ο πρωτοπόρος Θησέας μετά το διπλό με 1-2 κόντρα στον Σαρακηνό και την ισοπαλία της ομάδας από το Στεφανοβίκειο στην Αγχίαλο απέναντι στον Πύρασο με 1-1 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΘ. Οι βαθμολογίες των τοπικών πρωταθλημάτων έχουν ως εξής:

Α’ ΕΠΣΘ/16η αγωνιστική

Σκιάθος-Ηρακλής Β. 3-1
Πρωτεσίλαος-Ακρόπολη 2-2
Παγασητικός-Αίας 0-3
Αγ. Παρασκευή-Ανθ. Γαζής 2-1
Πύρασος-Διαγόρας 1-1
Σαρακηνός-Θησέας 1-2
Πηλέας- Μαγνησιακός 0-0

Η βαθμολογία

1.ΘΗΣΕΑΣ (44-13) 43

2. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΕΦ. (33-6) 37

3. ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ (38-25) 32

4. ΠΥΡΑΣΟΣ (32-17) 30

5. ΑΚΡΟΠΟΛΗ (31-22) 28

6. ΣΚΙΑΘΟΣ (24-15) 27

7. ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (31-13) 26

8. ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ (27-20) 24

9. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (27-21) 22

10. ΠΗΛΕΑΣ (19-49) 12

11. ΗΡΑΚΛΗΣ B. (19-29) 11

12. ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ (15-50) 11

13. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (12-33) 10

14. ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ (16-54) 4

*Με μείον δύο βαθμούς ξεκίνησαν το πρωτάθλημα Σαρακηνός και Ηρακλής Β.

 

Β’ ΕΠΣΘ/13η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Δύναμις-ΑΕ 2002 3-4
Αγ. Άννα- Ιάσων Α.Μ. 1-0
Νέος Μαγνησιακός- Ν.Α. Νίκης δ.δ.
Τοξότης- Ελευθεριακός 3-0
Ιωλκός- Μακρινίτσα 1-3
Εθνικός- Κένταυρος Ν.Π. 2-1
Ρεπό: Ε.Λ. Νηλέα

Η βαθμολογία

1. ΤΟΞΟΤΗΣ (40-11) 36

2. ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ (41-9) 34

3. ΑΕ 2002 (36-17) 30

4. ΕΘΝΙΚΟΣ (27-27) 23

5. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ (18-22) 22

6. ΙΑΣΩΝ Α. Μ. (17-11) 20

7. ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ (8-14) 14

8. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ (15-28) 12

9. ΔΥΝΑΜΙΣ (14-20) 11

10. ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (11-31) 7

11. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν. Π. (11-27) 6

12. Ν.Α. ΝΙΚΗΣ (6-11) 5

13. ΙΩΛΚΟΣ (15-29) 4

*Δεν υπολογίζονται οι αγώνες Ν.Α. Νίκης-Αγία Άννα, Ν.Α. Νίκης- Ιάσων Α.Μ., Δύναμις-Ν.Α. Νίκης, Ελευθεριακός- Ν.Α. Νίκης, Κένταυρος Ν.Π.-Ν.Α. Νίκης, Νέος Μαγνησιακός- Ν.Α. Νίκης και Ν.Α. Νίκης-Ιωλκός

 

Β’ όμιλος
Μυρμηδόνες- Απόλλων Καν. 3-0
Αγχίαλος- Δάφνη διεκόπη στο 45’
Άθλος- Μικροθήβες 2-0
Αχιλλέας Αχιλλείου- Δήμητρα Ευξ. 0-4
Ερμής- Ηρακλής Αγ. Θ. 2-2
Αγροτικός- Αστέρας Ριζ. 2-4
Ρεπό: Πανιώνιος

 

Η βαθμολογία

1. ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. (55-9) 37

2. ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ (22-6) 34

3. ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ (23-18) 24

4. ΔΑΦΝΗ (30-9) 23

5. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΙΖ. (30-13) 23

6. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (25-16) 23

7. ΑΓΧΙΑΛΟΣ (38-15) 19

8. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛ. (22-28) 18

9. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. (14-30) 14

10. ΑΘΛΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (13-40) 6

11. ΕΡΜΗΣ (15-49) 5

12. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (16-43) 4

13. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΪΔ. (15-41) -1

 *Ποινή μείον έξι βαθμών έχει ο Αγροτικός Αϊδινίου

**Έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αγχίαλος και Δάφνη