noodles volos banner

Η βαθμολογία σε Α' και Β' ΕΠΣΘ

  • Κατηγορία ΕΠΣΘ
Οι Μικροθήβες (στη φωτό, όπως παρατάχτηκαν κόντρα στην Αγχίαλο) προωθήθηκαν στην 3η θέση του β' ομίλου της Β' ΕΠΣΘ Οι Μικροθήβες (στη φωτό, όπως παρατάχτηκαν κόντρα στην Αγχίαλο) προωθήθηκαν στην 3η θέση του β' ομίλου της Β' ΕΠΣΘ

Ο Θησέας εξακολουθεί να βρίσκεται στο +6 από τον δεύτερο Πρωτεσίλαο στην Α' ΕΠΣΘ μετά τον θρίαμβο του με 5-2 επί του Πυράσου και το διπλό στις καθυστερήσεις των Πτελεατών με 2-3 επί του Αίαντα. Η βαθμολογία στην Α' Τοπική και στους δύο ομίλους της Β' ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

A’ ΕΠΣΘ/10η αγωνιστική

Πηλέας-Ηρακλής Β. 3-1
Μαγνησιακός-Σαρακηνός 0-3
Θησέας-Πύρασος 5-2
Διαγόρας-Αγ. Παρασκευή 3-0
Ανθ. Γαζής-Παγασητικός 1-2
Αίας-Πρωτεσίλαος 2-3
Ακρόπολη-Σκιάθος 1-0

Η βαθμολογία

1. ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ (28-7) 28

2. ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ (29-16) 22

3. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΕΦ. (16-3) 21

4. ΣΚΙΑΘΟΣ (17-7) 19

5. ΑΚΡΟΠΟΛΗ (19-16) 17

6. ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (22-8) 16

7. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (20-14) 15

8. ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ (14-10) 15

9. ΠΥΡΑΣΟΣ (15-13) 14

10. ΠΗΛΕΑΣ (13-32) 10

11. ΗΡΑΚΛΗΣ Β. (12-17) 7

12. ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ (8-32) 7

13. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (8-22) 4

14. ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ (11-34) 3

*Με μείον δύο βαθμούς ξεκίνησαν το πρωτάθλημα Σαρακηνός και Ηρακλής Β.

 

Β’ ΕΠΣΘ

Α’ όμιλος/8η αγωνιστική

Εθνικός- ΑΕ 2002 3-9
Κένταυρος Ν.Π.- Ιωλκός 3-0
Μακρινίτσα- Τοξότης 0-5
Ελευθεριακός- Ν. Μαγνησιακός 3-2
Ν.Α. Νίκης- Αγ. Άννα  δ.δ.
Ε.Λ. Νηλέα- Δύναμις 0-0
Ρεπό: Ιάσων Α.Μ.

Η βαθμολογία

1. ΤΟΞΟΤΗΣ (24-4) 21

2. ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ (26-2) 18

3. ΑΕ 2002 (22-5) 18

4. ΙΑΣΩΝ Α. Μ. (13-5) 16

5. ΕΘΝΙΚΟΣ (18-16) 15

6. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ (10-16) 13

7. ΔΥΝΑΜΙΣ (8-11) 8

8. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ (6-15) 6

9. Ν.Α. ΝΙΚΗΣ (6-11) 5

10. ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ (2-8) 5

11. ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (7-23) 4

12. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν. Π. (8-20) 3

13. ΙΩΛΚΟΣ (8-20) 1

* Μακρινίτσα και ΑΕ 2002 έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 ** Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Ν.Α. Νίκης-Αγία Άννα

 

Β’ όμιλος/8η αγωνιστική

Αγροτικός- Απόλλων Καν. 1-3

Αστέρας Ριζ.- Ερμής 6-0

Ηρακλής Αγ. Θ.- Αχιλλέας Αχιλ. 1-2

Δήμητρα Ευξ.- Άθλος 5-1

Μικροθήβες- Αγχίαλος 2-1

Πανιώνιος- Μυρμιδόνες Πλ. 1-2

Ρεπό: Δάφνη

Η βαθμολογία

1.ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. (33-3) 24

2. ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ (11-5) 18

3. ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ (16-7) 17

4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΙΖ. (19-9) 14

4. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (14-6) 13

5. ΔΑΦΝΗ (18-6) 12

7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ (12-13) 11

8. Φ.Θ. ΑΓΧΙΑΛΟΣ (17-12) 7

9. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. (6-17) 5

10. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (11-14) 3

11. ΑΘΛΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (6-29) 3

12. ΕΡΜΗΣ (7-36) 1

13. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΪΔΙΝΙΟΥ (7-19) -2

* Ένα παιχνίδι λιγότερο έχουν Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων και Απόλλων Καν.

**Ποινή μείον έξι βαθμών έχει ο Αγροτικός Αϊδινίου

 

04/12/2017 12:56