ΑΕ Διμηνίου-Αγία Παρασκευή 2-0 (Video)

Ανατολής και Τανάγιας, οι σκόρερ σήμερα για την ΑΕ Διμηνίου Ανατολής και Τανάγιας, οι σκόρερ σήμερα για την ΑΕ Διμηνίου

Χωρίς να δυσκολευτεί, η ΑΕ Διμηνίου πήρε τη νίκη πρόκρισης επί της Αγίας Παρασκευής με σκορ 2-0. Ο Ανατολής με πλασέ στην κίνηση στο 35ο λεπτό πέτυχε το πρώτο του τέρμα στη νέα του ομάδα, ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, το ίδιο συνέβη και με τον Αποστόλη Τανάγια. Ο πολυσύνθετος παίκτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με απευθείας φάουλ στο 52'. Για τους γηπεδούχους, στο 71' ο Τσουκάλης είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ αρκετές οι καλές φάσεις που ...έπεσαν πάνω στον γκολκίπερ Μπράνο της Αγίας Παρασκευής. Ευκαιρίες έχασαν ο Ανατολής στο πρώτο μέρος, ο ίδιος παίκτης στα μισά της επανάληψης και οι Νούσιας, Σαμαράς, Αναστασίου.
Η ομάδα του Κώστα Παπαστεργίου παίζει ως φιλοξενούμενη στα προημιτελικά με το νικητή της αυριανής αναμέτρησης Θησέας-Διαγόρας.