Άθλος-Πανιώνιος 0-3

Με εύκολη νίκη πέρασε από τον Αλμυρό ο Πανιώνιος και συνεχίζει στη διοργάνωση του Κυπέλλου. Για τη φιλοξενούμενη ομάδα του Σπύρου Φώτου, ο Λυρίτσης με φαλτσαριστό πλασέ από τη γωνία της περιοχής άνοιξε το σκορ στο 31', για να γίνει το 0-2 στα πρώτα λεπτά της επανάληψης με πλασέ του Αρβανίτη ύστερα από κόρνερ του Μοσχούδη. Το τελικό 0-3 έγραψε ο Κώστας Μπασδάνης με σουτ από περίπου 30 μέτρα στο 75'. Για τον Άθλο, ο Καραδήμας είχε εκτέλεση φάουλ που έφυγε λίγο άουτ στο πρώτο μέρος κι ενώ ο Νιάκας δεν βρήκε την μπάλα. Οι φιλοξενούμενοι, πριν σκοράρουν, είχαν δοκάρι με τον Καραγιώργο στο 22ο λεπτό.
Τέλος, όλη η ομάδα του Πανιωνίου αφιέρωσε την πρόκριση στον Γιάννη Νικούδη, ο οποίος στάθηκε άτυχος καθώς σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο και εγχειρίστηκε την Πέμπτη, χάνοντας στην ουσία τη σεζόν. Άπαντες του εύχονται να επιστρέψει σύντομα υγιής ξανά στην ομάδα.