Ισόπαλο με 2-2 το εξ αναβολής Αγχίαλος-Δάφνη

Σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε Σάββατο και ολοκληρώθηκε την... Τετάρτη (14/2), Αγχίαλος και Δάφνη αναδείχθηκαν ισόπαλοι, με σκορ 2-2, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Β' ΕΠΣΘ.

Το Σάββατο πραγματοποιήθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης. Οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, όντας ισόπαλες με 1-1 (τα γκολ στο 14' ο Καραγιώργος και στο 26' ο Καρακίτσος), αλλά δεν επέστρεψαν ποτέ στο γήπεδο για την έναρξη της επανάληψης, καθώς ο διαιτητής Νικόπουλος αποφάσισε την διακοπή του αγώνα, λόγω της έντονης βροχόπτωσης και του ακατάλληλου να παιχτεί ποδόσφαιρο αγωνιστικού χώρου του γηπέδου της Αγχιάλου.

Αγχίαλος και Δάφνη, με τις ίδιες ακριβώς συνθέσεις που ξεκίνησαν το ματς του Σαββάτου, επέστρεψαν το μεσημέρι της Τετάρτης, προκειμένου να παίξουν για το δεύτερο 45λεπτο της αναμέτρησης. Η ομάδα της Δάφνης φάνηκε να φτάνει κοντά στη νίκη, προηγούμενη στο σκορ στο 75' με πλασέ του Αποστόλη Τσαρέλα μετά από σέντρα του Τσιγαρίδα.

Κι εκεί που όλα έδειχναν πως η ομάδα της Δάφνης θα φύγει από το γήπεδο της Αγχιάλου με τους τρεις βαθμούς, οι γηπεδούχοι στο 88' κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο Καραγιώργος από πλάγια επιχείρησε τη σέντρα προς τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων κι ο νεοεισελθών Πήλιος με προβολή διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Δελανδρέας, Κουτσοκέρας (80' Ρούλης), Μαυρόπουλος, Πανανός (80' Πήλιος), Σίμος, Βέτσικας, Σγατζής (75' Κουφαλιδάκης), Κοτσέλος, Τσαντόπουλος, Καραγιώργος, Τσακόγιας

ΔΑΦΝΗ: Αβδελάς, Χιώτης, Τερλεξής, Γκιάστας, Λούκας, Αυλουγιάρης (76' Αγγέλης), Μαρέδης, Φιλοσόγλου, Καρακίτσιος, Τσαρέλας Απ. (85' Κουσιαλάκης), Παπαστεργίου (52' Τσιγαρίδας)

Μετά και αυτό το ισόπαλο αποτέλεσμα, ανάμεσα σε Αγχίαλο και Δάφνη, λοιπόν, η βαθμολογία του δευτέρου ομίλου της Β' ΕΠΣΘ διαμορφώθηκε ως εξής:

1. ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. (55-9) 37

2. ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ (22-6) 34

3. ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ (23-18) 24

4. ΔΑΦΝΗ (32-11) 24

5. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΙΖ. (30-13) 23

6. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (25-16) 23