Iάσων-Ελευθεριακός 3-1

Όγδοη νίκη για τον Ιάσονα στο πρωτάθλημα, που με σκορ 3-1 έκαμψε την αντίσταση του ανεβασμένοι Ελευθεριακού. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 5ο λεπτό με τον Κάβουρα, προηγήθηκαν στο 30' με συρτό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής του Αποστόλη Τσίγγα, ο Ελευθεριακός όμως ισοφάρισε και το ματς ήταν στο 1-1 στο ημίχρονο. Ο Κάβουρας με σουτ από περίπου 20 μέτρα διαμόρφωσε το 2-1 και ο Τσίγγας με εύστοχο πέναλτι το τελικό 3-1, ενώ για την ομάδα της Άλλης Μεριάς, ωραίο σουτ του Καλογριά έβγαλε με δυσκολία ο αντίπαλος γκολκίπερ (60'). Ο Γιώργος Κυριαζής σχολίασε πως “ήταν δίκαιη η νίκη του Ιάσονα και το παιχνίδι διεξήχθη με μπάλες της γηπεδούχου ομάδας...”.

Η σύνθεση του Ιάσονα: Κωνσταντίνου, Σπύρου, Κάβουρας, Βαρελόπουλος, Τσάνιος, Τσίγγας, Πουλάκης (65' Ζατσάι), Μπέκας, Καλογριάς (78' Γούσιας), Δημόπουλος, Ρακής.