Παγασητικός-Αργοναύτες 5-3

Βρήκε δίχτυα σήμερα ο Μανώλης Καράνταγλης Βρήκε δίχτυα σήμερα ο Μανώλης Καράνταγλης

Σκορ και θέαμα -όπως σε όλα τα ματς του Παγασητικού- στο σημερινό παιχνίδι ανάμεσα στον Παγασητικό και τους Αργοναύτες στο Olimpico sports club, που έληξε με 5-3 για τη γηπεδούχο ομάδα του Γιώργου Καραμίχαλου. Ο Παγασητικός προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπάμπη Δημόπουλου αλλά πέντε λεπτά αργότερα, ο Δαϊλιάνης ισοφάρισε. Στο αμέσως επόμενο λεπτό το προβάδισμα ξανά για τους γηπεδούχους με γκολ του Μπερτζέμη, με το 2-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.
Στο 56' ο Γαρυφάλλου έκανε το 2-2 ύστερα από ωραία οργανωμένη ομαδική προσπάθεια και το ματς απέκτησε ...άγρια ομορφιά καθώς στη συνέχεια σημειώθηκαν τέσσερα γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών! Ο Καράνταγλης με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής έβαλε ξανά μπροστά τον Παγασητικό στο 75', ο Τσιμούρτος έκανε το 4-2 στο 77' και ο Τουφεξής το 5-2 στο 80'. Για τους Αργοναύτες, ο Χρήστος Ζάρρας μείωσε σε 5-3 στο 82' χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το φινάλε καθώς ο Δαϊλιάνης έχασε διπλή ευκαιρία που απέκρουσε ο Κλεάνθης.