Παγασητικός-Άνθιμος Γαζής 2-2

πηγή Παγασητικός πηγή Παγασητικός

Ισοπαλία σήμερα το πρωί στον πρώτο αγώνα του νέου Παγασητικού, με 2-2 κόντρα στον Άνθιμοι Γαζή. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10ό λεπτό με τον Μπάμπτη Δημόπουλο και ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 38'. Στην επανάληψη, ο Άνθιμος Γαζής μείωσε αρχικά με τον Γκουντινάκο στο 55' και ισοφάρισε με τον Κουτσουνίδη στο 67'. Ο Στέργιος Σιαμέτης, προπονητής του Παγασητικού, ανέφερε ότι έγινε ανοικτό ματς με πολλές ευκαιρίες, οι περισσότερες για την ομάδα του και κύριους εκφραστές τους Σταύρο Δημόπουλο, Μάργαρη και Τσαντόπουλο. Ο Παναγιώτης Κουρούπης για το σύλλογο των Μηλεών είπε ότι η δική του ομάδα έχασε τετ-α-τετ στην επανάληψη με τους Γκουντινάκο, Τσιτσιρίκη, Θεοδώρου, Κατσαρό, ενώ ζήτησε και τρία πέναλτι.