ΑΕ 2002 – Ελευθεριακός 6-1

Στο γήπεδο της Γατζέας η ΑΕ 2002 τα βρήκε στο πρώτο ημίχρονο …σκούρα απέναντι στον Ελευθεριακό, αλλά κατάφερε τελικά με ένα εξαιρετικό δεύτερο μέρος να κερδίσει με 6-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μάλιστα με 0-1 με γκολ του Γούσιου, ενώ η ισοφάριση ήρθε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταθόπουλου, που κέρδισε ο Κούρτι. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα πέντε γκολ και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην επιτυχία τους. Συγκεκριμένα το 2-1 έκανε ο Πολυχρόνου. Στη συνέχεια ο Μεϊντής πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα του για να έρθει και πάλι ο Πολυχρόνου να κάνει το 4-1. Ο Μεϊντής βρήκε ξανά δίκτυα για το 5-1 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σκουργιάς. Ο τελευταίος είχε και δοκάρι.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σκουργιάς, Μπικοράρος (60’ Αναστασίου), Παπαϊωάννου, Σταθόπουλος, Καλαϊτζίδης, Παρίσης, Τζοβάρας (70’ Κολιός), Κουβαράς (65’ Μεϊντή), Πολυχρόνου, Κούρτι.