Πηλέας-Σαρακηνός 0-2

Η ομάδα ...Νέων του Σαρακηνού κέρδισε 2-0 τον Πηλέα. Για τους “ροσονέρι” έπαιξαν στη βασική ενδεκάδα τέσσερις 15χρονοι, ένας 17χρονος και δύο 18χρονοι, οι Παπάζογλου και Ράπτης που ήταν οι σκόρερ, με σουτ στο 35ο και 45ο λεπτό αντιστοίχως. Ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με σουτ του Σουάρες που χτύπησε λίγο στο δοκάρι κι έφυγε άουτ, στην επανάληψη με δύο σουτ του Φουρκιώτη που απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Πηλέα, δύο φάσεις, τετ-α-τετ και κεφαλιά, του Δημόπουλου. Η σεζόν ολοκληρώθηκε για τον Σαρακηνό στην 3η θέση του 1ου ομίλου με 16 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες, ενώ ο Πηλέας στην επιστροφή του στην Α' ΕΠΣΘ δεν ήταν ανταγωνιστικός. Κέρδισε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και μετά είχε μία ισοπαλία και 20 ήττες.

Η σύνθεση του Σαρακηνού: Γράντας, Ρέλλος, Σουάρες, Καλαμάτας (30' λ.τρ. Ιωάννου), Ράπτης, Βλιώρας, Δημόπουλος, Παπάζογλου (46' Γκινίδης), Φουρκιώτης, Καρακώστας (60' Τσεκούρας), Γκλαβίνης.