Άρης-Θησέας 0-2

Εκτός έδρας νίκη για τον Θησέα που πέρασε ξανά στην τρίτη θέση του 1ου ομίλου. Ο Θράσος Βαλωτής άοιξε το σκορ με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και ο Παπαϊωάννου με ατομική ενέργεια και σουτ από πλάγια θέση στο 75’ «καθάρισε» την υπόθεση της νίκης για τους «πράσινους». Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του Ελευθερίου στο 65’, ενώ ο Θησέας έχασε ευκαιρίες μετά το 0-2 για να δώσει διαστάσεις στη νίκη του, δύο φορές με τον Βαλωτή και από μία περίπτωση με τους Κόκκα, Ισά.

Άρης: Κουρίτας, Παλάντζας (80’ Σατραζέμης), Ίμπρα, Μαγιόγλου (46’ Στραβέλας), Γεωργούλας, Τσιαντής, Γκατζούνας, Καψιώτης, Μπαρμπούτας, Τσελεπής (46’ Τσίρος), Ζηρδέλης.
Θησέας: Κουτσιρίμπας, Σιδηρόπουλος, Κατσιώτης, Φασούλας, Ελευθερίου, Σούδης (10’ λ.τρ. Κόκκας), Παπαϊωάννου (80’ Ταυρής), Χάνος, Βαλωτής, Χάος, Ισά.