ΑΕ 2002-Ηρακλής 1-1

Συνεχίζουν να έχουν τον ίδιο απολογισμό ΑΕ 2002 και Ηρακλής μετά το μεταξύ τους παιχνίδι που έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Πολυχρόνου στο 18ο λεπτό και ο Ηρακλής έφθασε στην ισοφάριση στο 65' με πλασέ του Σιαμέτη, ύστερα από κάθετη πάσα του Μαραγκού.

Για την ΑΕ 2002, οι Τζοβάρας, Στουμποβίκος, Πολυχρόνου στο πρώτο μέρος και ο Μεϊντής στο δεύτερο είχαν καλές φάσεις για γκολ, όμως η μεγάλη ευκαιρία χάθηκε στο 90ό λεπτό όταν ο Κόρδα είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι από τη μικρή περιοχή κι ενώ ο αντίπαλος γκολκίπερ ήταν εξουδετερωμένος. Για τον Ηρακλή, δύο φορές ο Βουρδάκης και μία ο Τσατσαρώνης στο πρώτο ημίχρονο αστόχησαν σε φάσεις τετ-α-τετ, οι ίδιοι παίκτες και ο Σιαμέτης είχαν τις κλασικότερες ευκαιρίες για τους “κυανόλευκους” στην επανάληψη.