Θησέας-Άρης 2-0

Λιάρος με την μπάλα και Βαλωτής στα δεξιά της εικόνας, οι σκόρερ σήμερα του Θησέα Λιάρος με την μπάλα και Βαλωτής στα δεξιά της εικόνας, οι σκόρερ σήμερα του Θησέα

Μετά την ήττα στο Διμήνι την περασμένη εβδομάδα, ο Θησέας επανήλθε στις επιτυχίες, κέρδισε 2-0 τον Άρη στο γήπεδο των Κ. Λεχωνίων και συνεχίζει να βρίσκεται σε απόσταση βολής από το δίδυμο κορυφής. Το 1-0 έγινε στο 4ο λεπτό όταν ο Βαλωτής κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο Λιάρος. Ο Κουρίτας απέκρουσε αλλά ο Λιάρος πήρε την επαναφορά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 2-0 στο 63' με δυνατό σουτ του Βαλωτή από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Για τον Θησέα, οι καλύτερες ευκαιρίες χάθηκαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τους Δανιλόπουλο, Κόκκα και Βαλωτή, ενώ για τον Άρη, που διαμαρτύρεται για το πέναλτι, στο 45' ο Μπαρμπούτας είχε σουτ που έβγαλε ο Κουτσιρίμπας στο "παραθυράκι", πλασέ του Στραβέλα σε τετ-α-τετ στο 70' έφυγε άουτ, ενώ αργότερα σουτ του Τσελεπή απέκρουσε λίγο πριν τη γραμμή ο Ελευθερίου.