Αχιλλέας-ΓΣ Αλμυρού 1-3

Τέσσερα γκολ και τρεις αποβολές είχε το ματς στο Αχίλλειο ανάμεσα στον τοπικό Αχιλλέα και τον ΓΣ Αλμυρού, που βρήκε νικήτρια την ομάδα του Λευτέρη Καλογήρου με 1-3. Το 0-1 ο Αλέκος Αραπίτσας στο 20ό λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Ράπτης και το 1-1 πέντε λεπτά αεργότερα με προβολή του Ραχιώτη. Λίγο πριν βγει το πρώτο ημίρονο, ο Χατζέλας με κεφαλιά, ύστερα από φάουλ του Δανόπουλου, έγραψε το 1-2 και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 60' με τον Τσιάτσιο, που βρέθηκε στην κατάλληλη θέση ύστερα από απόκρουση του Μακρή σε φάουλ του Αραπίτσα.
Για τον Αχιλλέα, αποβλήθηκε ο παίκτης-προπονητής Πλασταράς στη φάση του 1-3 καθώς διαμαρτυρήθηκε έντονα προς τον επόπτη για οφσάιντ, στο 75' ο Γουργιώτης με δεύτερη κίτρινη, ενώ για τον ΓΣΑ ο Μαλλισόβας στο 80ό λεπτό πήρε νωρίτερα την άγουσα για τα αποδυτήρια δεχόμενος τη δεύτερη κίτρινη. Για τους γηπεδούχους, ο Πλασταράς είχε δύο καλές φάσεις για γκολ στο πρώτο μέρος και μία ο Γουργιώτης, ενώ για τον ΓΣΑ ο Αλέκος Αραπίτσας, που σήμερα έπαιξε αντίπαλος με τον αδερφό του Νίκο, είχε τις δικές του καλές στιγμές, όπως και οι Κρανάς, Ράπτης στο δεύτερο μέρος