Ιωλκός-Ηρακλής 1-1

Φάση από τη σημερινή αναμέτρηση Φάση από τη σημερινή αναμέτρηση

Με ισοπαλία έληξε το πρώτο παιχνίδια στην ιστορία της Ιωλκού στην Α' ΕΠΣΘ. Οι "ερυθρόλευκοι" έφεραν 1-1 με τον Ηρακλή στο γήπεδο του Σέσκλου. Μόλις στο 1ο λεπτό, ο Τσατσαρώνης έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και στο 35' η ισοφάριση από τον Γιώργη με κεφαλιά σε κόρνερ του Ισά. Οι δύο ομάδες τελείωσαν με δέκα παίκτες λόγω κόκκινης κάρτας που δέχθηκαν Δημητρίου και Σιαμέτης για διαπληκτισμό στα τελευταία λεπτά. Για την Ιωλκό, ο Άρης Γιαννούτσος ανέφερε πως η ομάδα του είχε ευκαιρίες στο β΄μέρος με σουτ του Μαγγιώρου που έφυγε άουτ και κεφαλιά του Γιώργη με την ίδια κατάληξη, ενώ για τον Ηρακλή, ο Γιάννης Φασουράκης είπε ότι ο Κίτσος είχε δοκάρι στο 75ο λεπτό σε εκτέλεση φάουλ, ενώ χάθηκαν πολλές ευκαιρίες, με κορυφαία ίσως όλων αυτή του 80ού όταν ο Σαμαράς σε άδεια εστία, πλάσαρε χωρίς στόχο.