Άθλος-Δήμητρα 0-1

O Bασίλης Κωτσός χάρισε τη νίκη στη Δήμητρα με το γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο O Bασίλης Κωτσός χάρισε τη νίκη στη Δήμητρα με το γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο

Με σκόρερ τον Βασίλη Κωτσό, στο 33ο λεπτό με κεφαλιά προ του αντίπαλου τερματοφύλακα, η Δήμητρα κέρδισε 1-0 στο Στάδιο "Αθ. Ραγάζος" του Αλμυρού τον Άθλο που έδωσε για πρώτη φορά αγώνα στην Α' ΕΠΣΘ. Η ομάδα του Βαγγέλη Βουρούκου, χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερως, πήρε αυτό που ήθελε και ήταν οι τρεις βαθμοί της νίκης, έχοντας πολλά περιθώρια βελτίωσης.

Για τον Άθλο, στο 23' ο Φάτσης είχε κεφαλιά που έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 82ο λεπτό χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία όταν ο προαναφερθείς πρόλαβε να πασάρει στον Κακλιά με τον τερματοφύλακα εξουδετερωμένο αλλά το σουτ του τελευταίου από το ύψος του ημικυκλίου έφυγε άουτ. Αναφορικά με τη Δήμητρα, στο 65' ο Καρατέεβ δεν μπόρεσε σε τετ-α-τετ να νικήσει τον Γκόγκο, ενώ σουτ του Ποζιόπουλου δεν βρήκε στόχο.