Logo
Print this page

Διασυρμός με 12-0 από τον ΠΑΟΚ για τον Α.Σ. Βόλος 2004

Τον διασυρμό με 12-0 υπέστη στην Τούμπα ο Α.Σ. Βόλος 2004 από τον ΠΑΟΚ, από μία ομάδα που κάποτε διεκδίκησε το πρωτάθλημα στο ΕΑΚ. Οι Θεσσαλονικιές έτσι έφτασαν  στην κατάκτηση του τέταρτου σερί πρωταθλήματος και δωδέκατου τα τελευταία δεκατρία χρόνια.

Η υπεροχή του ΠΑΟΚ ήταν εμφανέστατη από το ξεκίνημα. Στο 26΄η Βαρδαλή με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ. Οκτώ λεπτά αργότερα η Μάρκου με κεφαλιά έκανε το 2-0, ενώ στο 37' η Βαρδαλή με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα σημείωσε το 3-0.

Πριν κλείσει το ημίχρονο η Παντελιάδου κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε η ίδια στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0. Ο Δικέφαλος μπήκε... ορεξάτος και στο δεύτερο μέρος με τη Βαρδαλή με μακρινό σουτ να κάνει χατ-τρικ και να διαμορφώνει το 5-0 στο 47'. Στο 55' η Μάρκου έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από εντυπωσιακή ενέργεια της Γεωργίου κάνοντας το 6-0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα έγινε το 7-0 και πάλι με την ίδια παίκτρια.
Η Μάρκου συνέχισε το επιθετικό της κρεσέντο στο δεύτερο μέρος και με ακόμη ένα προσωπικό της γκολ έγινε το 8-0.

Το... πάρτι του Δικεφάλου συνεχίστηκε με την Παντελιάδου να κάνει το 9-0. Η Μάρκου πέτυχε ακόμη τρία γκολ στη συνέχεια και το σκορ ανέβηκε σε διψήφιο νούμερο για τον ΠΑΟΚ ο οποίος με 12-0 πέτυχε μία εμφατική νίκη που του χάρισε και το φετινό πρωτάθλημα! Συνοπτικά τα γκολ του ΠΑΟΚ: Μάρκου 7, Βαρδαλή 3, Παντελιάδου 2.
ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Νεφρού (59’ Δοϊρανλή), Παλαμά, Γεωργίου, Μάρκου, Κακαμπούκη (68’ Γιάννου), Στράντζαλη, Βαρδαλή, Παντελιάδου (64’ Προξένου)

Α.Σ. ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου (60’ Μιχαλακάκη), Νικάκη, Βαϊνοπούλου, Αβντόλι, Σύρμου (70’ Κυριάκου), Νικοπούλου, Γάτσιου, Πούλιου (80’ Γεωργολοπούλου), Ανδρέου, Βέτσικα (15’ Καλαμπούκα), Κέκου