Logo
Print this page

Νίκησε τον Φείδωνα με 2-1 και συνεχίζει να ελπίζει ο Βολος 2004

Ο Βόλος 2004 κέρδισε τον Φείδωνα Άργους, με 2-1 στο ΕΑΚ, το μεσημέρι της Κυριακής (25/2), μένοντας ζωντανός στο κυνήγι της παραμονής του στην Α' Εθνική ποδοσφαίρου Γυναικών.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τις Βολιώτισσες, οι οποίες έμειναν πίσω στο σκορ με τη Λουκά, από πλευράς Άργους, να εκματελλεύεται μία αμυντική αδράνεια των γηπεδούχων, κάνοντας το 0-1 στο 15'. Η ομάδα του κ. Κολημήτρα, όμως, ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 30'. Η όμορφη ομαδική προσπάθεια των παικτριών του Βόλου από τον άξονα, έφεραν την Σύρμου σε "θέση βολής", η οποία πλάσαρε την πορτιέρε του Άργους για το 1-1.

Στην επανάληψη, οι ερυθρόλευκες ήταν πολύ καλύτερες, έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες, με αποκορύφωμα ένα δοκάρι της Γρηγοριάδη κι ένα χαμένο τετ-α-τετ της Ανδρέου, με το πολυπόθητο γκολ της νίκης, όμως, να μην έρχεται. Κι ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο, η Γάτσιου, ύστερα από δική της πολύ καλή ατομική ενέργεια, πέτυχε στις καθυστερήσεις του αγώνα το 2-1, χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα της.

Σημαντική νίκη για τον Βόλο 2004, αν και τα αποτελέσματα δεν τον ευνόησαν, καθώς Μεσολόγγι και ΟΦΗ πήραν από έναν βαθμό στις έδρες της Δράμας και των Τρικάλων, αντίστοιχα. Επόμενο παιχνίδι αυτό με αντίπαλο την Γλυφάδα, ξανά στο ΕΑΚ Βόλου, στο οποίο είναι αυτοσκοπός οι τρεις βαθμοί.

Βόλος 2004 (Κολημήτρας): Μιχαλακάκη, Νικάκη, Βαϊνοπούλου, Αβντόλι, Σύρμου, Νικοπούλου, Γάτσιου, Γρηγοριάδη, Ανδρέου (60' Κέκου), Γουγούση (80' Πούλιου), Βέτσικα