Λύτρωση στο 93’ για τον ΑΣ Βόλος 2004

Η Γουγούση σε φάση από το ματς με την Πανσερραϊκή Η Γουγούση σε φάση από το ματς με την Πανσερραϊκή

Λύτρωση στο 93’ για τον ΑΣ Βόλος 2004, καθώς σ’ αυτό το λεπτό η Μαρία Γουγούση σημείωσε το 2-1 στο ματς με την Πανσερραϊκή στο ΕΑΚ με κοντινή κεφαλιά και χάρισε το τρίποντο στις Βολιώτισσες, που εδραιώθηκαν στην τέταρτη θέση του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, παίρνοντας απόσταση τεσσάρων βαθμών από τις Σερραίες.

Το 1-0 έγινε στο 25', με τη Βέτσικα να παίρνει το ριμπάουντ σε απόκρουση της αντίπαλης τερματοφύλακα σε φάουλ της Γάτσιου και να σκοράρει με δυνατό πλασέ. Στο 28’ οι φιλοξενούμενες έδωσαν τη γρήγορη απάντηση, με την Πανίδου να κάνει το 1-1. Αυτό το σκορ έμεινε ως τις καθυστερήσεις και μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του Γιώργου Πλατανιά, με τη συνέχεια να είναι γνωστή.

Θυμίζουμε ότι την ερχόμενη Κυριακή γίνεται το ντέρμπι του δευτέρου γύρου ανάμεσα σε ΑΣ Βόλος 2004 και Μαγνησιακό.

ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου, Γουγούση, Γρηγοριάδη, Αβντόλι, Σταυροπούλου, Τσελίκα (94' Σταμοπούλου), Γάτσιου, Πούλιου, Ανδρέου (70' Δημητριάδη), Οικονόμου, Βέτσικα.