Φινάλε στη σεζόν με νίκη

Καλή εμφάνιση και εύκολη νίκη για την ομάδα του Βόλου 2004 στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς απέναντι στον Μέντεκα Καλαμαριάς. Το παιχνίδι ξεκίνησε με ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Αντώνη Παππά που πρόσφερε πάρα πολλά στο βολιώτικο ποδόσφαιρο. Τα γκολ για τη βολιώτικη ομάδα στο 25' με κεφαλιά της Γουγούση, στο 36' η Οικονόμου με ωραίο πλασέ μέσα απο την μεγάλη περιοχή, με βολέ στο γάμα από την Γεωργολοπούλου. Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου έγινε το 3-1 για τον Μέντεκα, ενώ στη συνέχεια η Σύρμου στο 70' έκανε το 4-1 με πλασέ, μείωσε ξανά ο Μέντεκας και το σκορ έκλεισε με μακρινό δυνατό σουτ έξω απο την περιοχή της Οικονόμου.
Για τον Βόλο 2004: Χατζηλαζάρου (46' Λεονταρίτη), Καλαμπούκα, Σταμοπούλου (60' Πάσχου), Αβντόλι, Κορωναίου, Γουγούση, Γρηγοριάδη, Παπασακελλαρίου, Οικονόμου, Πούλιου (53' Σύρμου), Γεωργολοπούλου.