Ζωντανός ο Βόλος 2004 με σπουδαίο τρίποντο

Ο Βόλος 2004 κέρδισε 1-0 τη Γλυφάδα σε εξ αναβολής αγώνα που έγινε σήμερα στο βοηθητικό του ΕΑΚ και έμεινε “ζωντανός” για την παραμονή. Με την τέταρτη νίκη στη σεζόν, η ερυθρόλευκη ομάδα μείωσε τη διαφορά από τον όγδοο Άρη στους τρεις βαθμούς και θα παίξει τα ρέστα της στις δύο τελευταίες αγωνιστικές στα εκτός έδρας ματς στην Κρήτη.

Το “χρυσό” γκολ σημείωσε η Γουγούση λίγο πριν το φινάλε, στο 86ο λεπτό. Η Οικονόμου εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα έσκασε στη γωνία της μικρής περιοχής, πήρε ύψος χωρίς να μπορέσουν οι φιλοξενούμενες να διώξουν και η Γουγούση πετάχτηκε με κεφαλιά στέλνοντάς την στα δίχτυα. Ο Βόλος 2004 πραγματοποίησε σήμερα πολύ καλή εμφάνιση. Στο πρώτο μέρος είχε καλή ευκαιρία με φάουλ της Γάτσιου που πέρασε λίγο άουτ, στην επανάληψη απείλησε με τις Τσιρδάνη (που επανήλθε στην αγωνιστική δράση) και Λόγου.

Η σύνθεση του Βόλου: Νάση, Γουγούση, Παπασακελλαρίου, Κόντου, Βέτσικα, Οικονόμου, Γάτσιου, Γρηγοριάδη (60' Μπαλαμούτη), Τσιρδάνη, Λόγου (78' Αβντόλι), Σύρμου.