Εκτός συνέχειας Κυπέλλου ο Βόλος 2004

Στα πέναλτι αποκλείστηκε ο Βόλος 2004 για το Κύπελλο Ελλάδος, σε αγώνα που έληξε 2-2 κόντρα στις Αβαντίδες στο ενωσιακό γήπεδο Χαλκίδας. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η βολιώτικη ομάδα έμεινε εκτός συνέχειας από σύλλογο κατώτερης κατηγορίας. Στο 7' η Γάτσιου με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1, η ισοφάριση στο ημίωρο της συνάντησης, το 1-2 στο 55' με τη Λόγου με ψαλιδάκι και το 2-2 στο 70ό λεπτό. Παρά την υπεροχή του Βόλου στη συνέχεια, το σκορ δεν άλλαξε και έτσι οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση χωρίς να υπάρχει κάποιο άλλο τέρμα. ΣΤη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι, οι παίκτριες της Χαλκίδας ήταν πιο εύστοχες και πήραν την πρόκριση. Για τις "ερυθρόλευκες", σκόραραν στα πέναλτι οι Γάτσιου, Κόντου, ενώ η αντίπαλη τερματοφύλακας έπιασε αυτά των Οικονόμου Μ. και Γουγούση.