Σημαντικό τρίποντο για τον Ολυμπιακό Βόλου

Σημαντική βαθμολογική ανάσα πήρε ο Ολυμπιακός Βόλου (Βόλος 2004) σήμερα κερδίζοντας εκτός έδρας 3-0 την Πανσερραϊκή, ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους. Ήταν η δεύτερη νίκη για τις "ερυθρόλευκες" μετά από αυτή στην πρεμιέρα επί των Χανίων και τρίτη συνολικά φέτος αφού ένα ματς το πήραν στα χαρτιά. Τα γκολ οι Φιλίτσα Σύρμου και Φωτεινή Οικονόμου στο πρώτο ημίχρονο, το τρίτο η Κατερίνα Τσιρδάνη στο δεύτερο 45λεπτο, ενώ οι παίκτριες του Χάρη Αμπελάκια έχασαν σωρεία ευκαιριών για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στην επιτυχία τους.

Η σύνθεση της βολιώτικης ομάδας: Χατζηλαζάρου, Αλεξοπούλου (55' Ζαχαράκη), Γουγούση, Κόντου, Σύρμου (55' Φερεντίνου), Τσιρδάνη, Μπαλαμούτη, Βέτσικα, Λόγου (50' Πούλιου), Γάτσιου, Οικονόμου.

Last modified onFriday, 24 January 2014 15:33