Ολυμπιακός Βόλου - Αχαρναϊκός 3-1 (τελικό)

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται στο ΕΑΚ τον Αχαρναϊκό για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League και το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Με αλλαγές παρέταξε την ενδεκάδα ο Μάνουελ Ρόκα. Ο Κατσιαρός επιστρέφει σε αυτή, όπως και ο Ακόστα. Επίσης στο βασικό σχήμα ξεκινάει και ο Γκέσιος.

Α' Ημίχρονο

Παιχνίδι κέντρου περισσότερα στα πρώτα λεπτά με τον Ολυμπιακό να έχει την υπεροχή

10' Κεφαλιά του Μωυσιάδη περνάει άουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ

14' Σουτ του Γκούρμα μπλοκάρει ο Παγούδης

16' Κεφαλιά του Νεοφύτου περνάει άουτ χωρίς να απειλήσει τον Γκίτκο

24' Νέα κεφαλια του Νοέφυτου δεν ανησυχεί τον Γκίτκο

Εχουν περάσει 25 λεπτά παιχνιδιού στο ΕΑΚ του Βόλου και ο Ολυμπιακός δεν έχει καταφέρει να κάνει τη μεγάλη φάση και να απειλήσει...

28' ΓΚΟΛ Ο Αχαρναϊκός ανοίγει το σκορ με τον Νεόφυτο, μετά από λάθος εκτίμηση της φάσης από τον Γκίτκο και αδράνεια της άμυνας. 0-1

29' Κεφαλιά του Γκούρμα φεύγει άουτ

30' Ο Βλάχος φεύγει στην αντεπίθεση και κάνει το σουτ και ο Γκίτκος μαζεύει με διπλή προσπάθεια

44' Σουτ του Κατσιαρού μέσα από την περιοχή η μπάλα φεύγει άουτ

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Β' Ημίχρονο

46' Με αλλαγές ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό Βόλου. Κατσίκης και Πόνσε μπαίνουν στο παιχνίδι και αποσύρονται Γκέσιος και Ακόστα.

52' Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Εκτός παιχνιδιού ο Βλάχος, μπαίνει ο Καλογερόπουλος

59' Ακυρώνεται γκολ του Αρβανίτη ως οφσάιντ

60' Διπλή προσπάθεια του Καπετάνου, που δεν μπορεί να απειλήσει όμως τον Παγούδη, με το πλασέ του να καταλήγει άουτ

66' Ο Γκούρμα σούταρε αλλά για άλλη μια φορά η μπάλα έφυγε άουτ

Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να βρει διαδρόμους και να δημιουργήσει τη μεγάλη φάση που θα φέρει το γκολ

76' ΑΛΛΑΓΗ για τον Ολυμπιακό. Ο Πινδώνης στη θέση του Γιαλούση

78' Ο Κατσίκης εκτελεί το φάουλ από καλό σημείο και στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι

79' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Ντάνιελ Πόνσε μετά από εξαιρετική σέντρα του Γκούρμα με σουτ κάνει το 1-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου!

Πιέζει ο Ολυμπιακός για το δεύτερο γκολ, αμύνεται μαζικά ο Αχαρναϊκός

83' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ 2-1 για τον Ολυμπιακό! Ο Πινδώνης λυτρώνει τον Ολυμπιακό Βόλου! Αρχικά στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά τη στέλνει με πλασέ στα δίκτυα!

89' Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Αντί του Αθανασόπουλου ο Μακρυγιάννης

92' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου και 3-1. Ο Μάριο Μπρέσκα με σουτ βάζει τους τίτλους τέλους στο παιχνίδι