Δύο βήματα για το απόλυτο

Το εμπόδιο του Απόλλωνα στα Κανάλια δεν ήταν εύκολο, αντιθέτως από τα δυσκολότερα στη φετινή πορεία του ΓΣ Αλμυρού προς το ρεκόρ. Η ομάδα του Λευτέρη Καλογήρου προηγήθηκε 0-2 στο ξεκίνημα της επανάληψης, για πρώτη φορά δέχθηκε δύο γκολ σε έναν αγώνα, αλλά με τον Κοντοβά να κάνει το 2-3, κατέκτησε το τρίποντο. Εικοστή νίκη σε είκοσι αναμετρήσεις και απέμειναν δύο βήματα για την ολοκλήρωση της φοβερής επίδοσης με το απόλυτο των βαθμών: εντός έδρας με τον Πρωτεσίλαο και εκτός έδρας με την Αγχίαλο. Οι “κυανόλευκοι” έχουν αρχίσει εδώ κι αρκετό καιρό την προετοιμασία τους για το διπλό τελικό, εκεί που θα κριθούν όλα σε 180 λεπτά (εκτός κι αν υπάρχει παράταση και πέναλτι όπως πέρυσι), με τον Παναγιώτη Βούλγαρη να είναι αμφίβολος για τα δύο κρίσιμα παιχνίδια. Ο έμπειρος και κορυφαίος μεσοεπιθετικός τραυματίστηκε στην 19η αγωνιστική και οριακά θα προλάβει να δώσει το “παρών” στους τελικούς που υπολογίζονται να διεξαχθούν την εβδομάδα πριν το Πάσχα.