ΓΣ Αλμυρού-Τοξότης 8-0

Το σκορ της ημέρας και της πρώτης φάσης του Κυπέλλου σημείωσε ο ΓΣ Αλμυρού, που πέτυχε οκτώ γκολ απέναντι στον Τοξότη. Οι πρωταθλητές σκόραραν από τέσσερις φορές σε κάθε ημίχρονο: στο 9ο λεπτό με σουτ του Νίκου Βούλγαρη έξω από την μεγάλη περιοχή, στο 20ό με σουτ του Μαλισσόβα εκτός των καρέ επίσης, στο 26ο με κεφαλιά του Παναγιώτη Βούλγαρη, στο 35ο με σουτ του Ράπτη έγινε το 4-0 του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη, ο Π. Βούλγαρης έκανε το 5-0 στο 50', ο αδερφός του Νίκος βρήκε στόχο στο 75', ενώ δύο γκολ πέτυχε ο 16χρονος Κώστας Πίνας που αγωνίστηκε σήμερα και συνδύασε το ντεμπούτο με τον καλύτερο τρόπο καθώς σκόραρε στο 63' και στο 82'.

ΓΣ Αλμυρού: Πλακαρός, Φαράντος, Τσιάτσιος, Πλαβός, Κυριάκος, Τσόγκας, Ράπτης (46' Κρανάς), Μαλισσιόβας, Π. Βούλγαρης, Ν.Βούλγαρης (55' Ν. Βούλγαρης ΙΙ), Χειλάς (46' Πίνας).
Τοξότης: Πασπαλάρης, Σιαμουρδάνης, Λένα (55' Βλιώρας), Πελεκούδας, Αλ. Βέτσικας, Μαρέδης (33' Χρονόπουλος), Γ. Βέτσικας, Τσιατσιάνης, Μάρκο, Παραδάκης, Κλ. Τσένα (60' Χρ. Πασπαλάρης).