Μπίλης: «Ευχαριστημένος από την αντίδραση και τη δύναμη» (video)

Ο Λεωνίδας Μπίλης έμεινε απόλυτα ευχαριστημένος από την προσπάθεια της ομάδας του στο φιλικό με τον Απόλλωνα Σμύρνης. Δείτε τι είπε στο βίντεο που ακολουθεί.

Συγκεκριμένα τα όσα δήλωσε ο έμπειρος τεχνικός:

«Αυτό θέλαμε και εμείς να τεστάρουμε την ομάδα απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πάρα πολύ καλοί, στο κομμάτι της οργάνωσης της άμυνας και των στημένων φάσεων. Κατορθώσαμε να προηγηθούμε και χάσαμε μία πολύ καλή ευκαιρία στη φάση από κόρνερ με τον Καρατάσιο να κάνουμε το 2-0. Ο αντίπαλος γενικά ήταν περιορισμένος. Αυτή η αίσθηση του πρώτου ημιχρόνου μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε την ψυχραιμία, δεν πρεσάραμε καλά, δεν πιέσαμε στον χώρο του κέντρου, οπισθοχωρήσαμε αδικαιολόγητα και βρήκε χώρο ο αντίπαλος με την ποιότητα του να πλησιάζει την περιοχή μας και να μας δημιουργήσει προβλήματα. Προσπαθήσαμε μετά να παίξουμε παιχνίδι κυριαρχίας γιατί μας το επέτρεψε κι ο αντίπαλος. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών και έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την αντίδραση και τη δύναμη απέναντι σε έναν αντίπαλο που όπως είπατε είναι κοντά στη Σούπερ Λίγκα. Σαφώς και τα πράγματα στη Γ’ Εθνική δεν θα είναι έτσι, αλλά εμείς συνεχίζουμε και εμείς θέλουμε να τεστάρουμε ξανά και ξανά την ομάδα για να μάθει να παίζει με καλύτερους αντιπάλους και πιο δυνατούς. Σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι προσαρμοστήκαμε λίγο και προσπαθήσαμε να κλέψουμε μπάλες και να φύγουμε στον αιφνιδιασμό. Θέλουμε ακόμη δουλειά στις μεταβάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο σε δύο στιγμές που χάθηκε η μπάλα στο χώρο του κέντρου κατάφερε ο αντίπαλος να κάνει φάσεις και να βάλει γκολ».