Λευκή ισοπαλία στη Ριζούπολη

Σε ματς με λίγες καλές φάσεις, Απόλλων και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0 στο γήπεδο της Ριζούπολης στην πρεμιέρα των πλέι οφ.

O Δημήτρης Ελευθερόπουλος έχει τον Ρίζο κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα δεξιά ο Ζέρης, αριστερά ο Μπουτζίκος και στόπερ οι Γιαλούσης (αρχηγός), Μπάρμπας. Στη μεσαία γραμμή ανασταλτικό ρόλο έχουν οι Μακρυδημήτρης, Τριανταφυλλάκος, στις πτέρυγες οι Μπιτάνγκ, Νικολιάς και ο Κυζιρίδης πίσω από τον προωθημένο Μπαλντοβαλίεφ.

1' Ξεκίνησε ο αγώνας.
13' Xώρις κάποια αξιόλογη φάση στα δύο καρέ.
15΄Κίτρινη κάρτα στον Πινιέιρο για μαρκάρισμα στον Μπιτάνγκ.
21' Πολύ μακρινό σουτ του Γιαλούση, σχεδόν από το κέντρο, δεν ανησύχησε τον Ταΐρη.
28' Κίτρινη κάρτα στον Μακρυδημήτρη για επικίνδυνο τάκλιν.
29' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου.
33' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλάκο για κράτημα στον Λαγό.
37' Ωραία κάθετη πάσα του Πινιέιρο, ο Σουάνης έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σούταρε πριν η μπάλα σκάσει στο έδαφος, πέρασε πάνω από τον Ρίζο άουτ. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα ανήκε στον Απόλλωνα.
39' Ο Κυζιρίδης μπήκε στη μεγάλη περιοχή, δέχθηκε μαρκάρισμα από τον Ψιάνο αλλά κοντά στη φάση ο Παπαπέτρου είπε το παιχνίδι να συνεχιστεί.
41' Σουτ του Ανγκούλο λίγο μέσα από τη μεγάλη περιοχή, πέρασε ένα μέτρο δίπλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.
41' Σουτ του Μπιτάνγκ εκτός μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Ταΐρης με δεύτερη προσπάθεια.
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, 0-0.

46' Σέντρα στο β΄μέρος χωρίς αλλαγές.
57' Αλλαγές για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα στη θέση του Ανγκούλο και ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Πινιέιρο.
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Μπαλντοβαλίεφ.
62' Τρίτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Καραδέμητρος στη θέση του Λαγού.
74' Kαλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με πλασέ του Κυζιρίδη από πλάγια αριστερά που μπλόκαρε ο Ταΐρης.
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σκοπελίτης στη θέση του Κυζιρίδη.
74' Τραυματίας εδώ και λίγα λεπτά ο Σουάνης, μένει στον αγωνιστικό χώρο γιατί ο Απόλλων έχει κάνει όλες τις αλλαγές.
84' Eυκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Διαμαντόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας στο ύψος του πέναλτι, κατέβασε την μπάλα και έπιασε γυριστό σουτ στον αέρα, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
87' Ο Τριανταφυλλάκος πήρε την μπάλα πριν ο Φαρινόλα σουτάρει αμαρκάριστος απέναντι από τον Ρίζο.
87' Μακρινό πολύ καλό σουτ του Σκοπελίτη ανάγκασε τον Ταΐρη σε απόκρουση.
89' Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καρράς στη θέση του Νικολιά.
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
90'+2' Mεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σέντρα του Γκόλια, ο Μπάρμπας πήρε γυριστή κεφαλιά, ο Τζιώρας από κοντά θέλησε να σκοράρει με το κεφάλι, αλλά ο Ρίζος έδιωξε με εκτίναξη και το ένα χέρι λίγο πριν τη γραμμή του τέρματος.
Λήξη του αγώνα στη Ριζούπολη, χωρίς γκολ έμειναν οι δύο ομάδες.

Απόλλων Σμύρνης: Ταΐρης, Ψιάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Γεωργίου, Ηρακλής, Πινιέιρο, Σουάνης, Ανγκούλο, Λαγός, Τζιώρας.
Oλυμπιακός Βόλου: Ρίζος, Γιαλούσης, Ζέρης, Μακρυδημήτρης, Μπάρμπας, Τριανταφυλλάκος, Μπουτζίκος, Νικολιάς, Μπιτάνγκ, Κυζιρίδης, Μπαλντοβαλίεφ.

Last modified onSunday, 26 April 2015 19:55