Ακρόπολη-Απόλλων Καναλίων 1-1

Μοιρασιά στο Σέσκλο για Ακρόπολη και Απόλλωνα. Η ομάδα των Καναλίων ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, έχασε δύο ευκαιρίες να προηγηθεί σε φάσεις τετ-α-τετ με τους Παπουτσή, Κερμελή, αλλά τελικά άνοιξε το σκορ στο ξεκίνημα της επανάληψης, στο 51ο λεπτό, όταν Βασιλείου, Κερμελής συνδυάστηκαν ωραία με τελικό αποδέκτη τον σκόρερ Μωραΐτη. Στο 67' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Βασιλείου και στο επόμενο λεπτό έγινε το 1-1 με ανάποδη κεφαλιά του Παλάντζα, πρώτου σκόρερ της κατηγορίας που βρήκε ξανά δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με εννιά παίκτες καθώς στο 80' πήρε δεύτερη κίτρινη ο Καραβάς και διαφύλαξαν ως το τέλος το βαθμό της ισοπαλίας, μιας και η Ακρόπολη πίεσε χάνοντας στις καθυστερήσεις ευκαιρία με δύο κεφαλιές του Τάσου Τσούτσα. Αξίζει να σημειωθεί ότι για τις δύο ομάδες έπαιξαν "ενδεκαδάτοι" οι πέντε μεταγραφές, οι Τάσος Κολυμήτρας και Τάσος Τσούτσας για την Ακρόπολη και οι Μουράβας, Καρπούζας, Παπουτσής για τον Απόλλωνα.