Φωκικός-Ολυμπιακός Βόλου (live)

Το διπλό θέλει ο Ολυμπιακός Βόλου στην Άμφισσα κόντρα στον ουραγό Φωκικό στο πρώτο του παιχνίδι για το 2015 στη Football League. To magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από την Άμφισσα.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

2' Ο Ντάμπος προσπαθεί να απειλήσει με γυριστό σουτ αλλά η μπάλα περνάει άουτ

6' Ο Κολίτσι μπλοκάρει προ του Γεωργουσόπουλου

Πέρασαν 20 λεπτά αγώνα αλλά ο Ολυμπιακός δεν έχει καταφέρει να κάνει αισθητή την παρουσία του στα καρέ του Φωκικού

24' Κίτρινη κάρτα στον Μαργαρίτη

26' Κίτρινη κάρτα στον Θέο

27' Ο Γιαλούσης διώχνει με στραβοκλωτσιά την μπάλα μετά από σέντρα του Γεωργουσόπουλου και ο Κολίτσι ευτυχώς προλαβαίνει να διώξει πριν καταλήξει στην εστία του

30' Κίτρινη στον Ζαχαρόπουλο

33' Κίτρινη στον Γεωργουσόπουλο

34' Ο Ντάμπος σουτάρει για να κοντράρει η μπάλα και να καταλήξει στα χέρια του Κολίτσι

40' Συμπληρώθηκαν 40 λεπτά παιχνιδιού και ο Ολυμπιακός δεν έχει καταφέρει να απειλήσει

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

49' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό στο παιχνίδι με σουτ του Μπιτάνγκ, εύκολη όμως δουλειά για τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων

52' Σουτ του Μουστάκη άουτ

55' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Καρρά περνά ο Μέζα

57' Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα

58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μαρτίνεθ στη θέση του Θέου

61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Διαμαντόπουλος δεν μπορεί να νικήσει τον Τσεκρέζι μετά από πάσα του Μέζα. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ

61' Κίτρινη στον Σκαρίμπα

63' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό σε ανατροπή του Διαμαντόπουλου από τον Μουστάκη

64' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Διαμαντόπουλος το εκτελεί και 0-1!

67' Κίτρινη στον Νικολιά

Χωρίς προπονητή στον πάγκο του συνεχίζει ο Φωκικός αφού αποβλήθηκε ο Γιάννης Λύτρας. Πολλή ένταση και πολλά νεύρα στο παιχνίδι

70' ΓΚΟΛ για τον Φωκικό. Η ομάδα της Άμφισσας ισοφαρίζει με κεφαλιά του Καλλέργη

70' Κίτρινη στον Καλλέργη

77' Αλλαγή για τον Φωκικό. Ο Ζαχαρόπουλος εκτός παιχνιδιού, ο Καρυπιάδης στο τερέν

80' Κίτρινη στον Μακρυδημήτρη

81' Εκτέλεση φάουλ του Ντάμπου, αλλά ο Κολίτσι πέφτει στη γωνία του και μαζεύει την μπάλα

83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μπιτάνγκ, ο Σκοπελίτης

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις στην Άμφισσα

92' Κίτρινη κάρτα στον Μέζα

93' Αλλαγή για τον Φωκικό. Αντί του Ντάμπου, ο Πολυχρονάκης

94' Αλλαγή για τον Φωκικό. Στη θέση του Ευαγγελιδάκη, περνά ο Πρίφτι