Iσοπαλία για την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού

Στο 0-0 “κόλλησε” η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού Βόλου. Στον αγώνα της 6ης ημέρας του πρωταθλήματος για τον 4ο όμιλο, πρώτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου, οι “ερυθρόλευκοι” του Θωμά Μακρή είχαν την πρώτη απώλεια βαθμών καθώς δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν όμως να έχουν την ουσία. Ο Ντινόπουλος πλάσαρε άουτ πάνω από τα δοκάρια στο 5ο λεπτό, ο Γαρυφάλλου από καλή θέση πλάσαρε για να διώξει αμυντικός πάνω στη γραμμή του τέρματος στο 70', ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Παγώνης είχε χαμένο τετ-α-τετ, στις κλασικότερες φάσεις για γκολ που είχε η βολιώτικη ομάδα.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού Βόλου: Ξανθάς, Μαυρίδης, Δημητριάδης, Καψιώτης, Γαρυφάλλου, Γκίνης (54' Βλαχόπουλος), Μπούσης, Αλεξανδρής, Αραπίτσας (84' Παπάζογλου), Ντινόπουλος, Αλαμάνης (68' Παγώνης).