Μία νίκη σε έξι ματς

Δύο φορές για τη Β’ Εθνική και τέσσερις για το Κύπελλο έχουν συναντηθεί μέχρι στιγμής Νίκη και Πανθρακικός που για τη Σούπερ Λίγκα θα αναμετρηθούν το Σάββατο 18/10 για πρώτη φορά.

Η Νίκη έχει σ’ αυτά τα έξι ματς μία νίκη εντός έδρας πέρσι στις 25/9 στο Κύπελλο με 2-1 και μία ισοπαλία στις 19/12/12 πάλι για τον θεσμό του Κυπέλλου με 1-1 στο Πανθεσσαλικό, ενώ μετρά τέσσερις ήττες από τους ακρίτες. Συγκεκριμένα την περίοδο 2006-2007 για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας ο Πανθρακικός κέρδισε δυο φορές τη Νίκη, με συνολικό σκορ 5-0 (3-0 στο ΔΑΚ Κομοτηνής κστις 12/11/06 και 0-2 στο Πανθεσσαλικό στις 15/4/07). Επίσης στις 29/11/12 για το Κύπελλο οι πράσινοι είχαν επικρατήσει με 2-0, ενώ στις 30/10/13 το νικηφόρο 2-1 υπέρ τους έστειλε το ματς στην παράταση και μετά στα πέναλτι, με τη Νίκη να κατακτά μία μεγαλειώδη πρόκριση.

Last modified onThursday, 16 October 2014 17:24