Logo
Print this page

Αποκλεισμός στο Κύπελλο για τις γυναίκες του Ολυμπιακού Β.

Τον αποκλεισμό από το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου γυναικών με ψηλά το κεφάλι γνώρισε ο Ολυμπιακός Β. από τον Αθηναϊκό, χάνοντας στο κλειστό της Εργάνης του Βύρωνα με 95-84 σε μονό αγώνα για τα προημιτελικά. Οι γπεδούχες κατόρθωσαν να φτάσουν στο +12 στο ημίχρονο, ενώ παρότι οι φιλοξενούμενες μείωσαν στους εννιά στο 30', στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι, αντίθετα με τη λήξη επανήλθε η διψήφια διαφορά. Στο Final 4 του κυπέλλου γυναικών που θα γίνει 23-25 Μαρτίου 2018 προκρίθηκαν και οι Ολυμπιακός Πειραιώς, ΠΑΟΚ, ενώ η πρώτη ομάδα χρονικά που το έκανε ήταν ο Φάρος Κερατσινίου, νικώντας με 67-56 τον Πανιώνιο. Ο Ολυμπιακός Πειραιώς επικράτησε το Σάββατο (23/12) άνετα με 97-54 των Εσπερίδων, ενώ ο ΠΑΟΚ μετά από ένα ματς θρίλερ που κρίθηκε στην παράταση νίκησε με 76-72 τον Πρωτέα Βούλας.

Δεκάλεπτα: 27-24, 52-40, 71-60, 95-84

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Τζανετάτου, Κόνιαλη 9 (1), Λιτλ 27 (5), Σλούκα 15 (3), Σουάν 28, Μακ Κέι 16 (1)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 8 (2), Παγκαλίδου, Γαλιατσάτου, Ταντουρόφσκα, Σουλτάνη 15 (1), Αντριους 22 (1), Ζέρβα 3, Φέρμπανκς 26, Κωτούλα 5 (1), Δεληγιάννη 5

Last modified onSunday, 24 December 2017 03:06
Επικοινωνία: [email protected]