Νίκη στην παράταση για τα κορίτσια του Ολυμπιακού!

Μεγάλη νίκη για τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου, που χρειάστηκαν την παράταση για να πάρουν... μπροστά και να κερδίσουν την Πυλαία για την Α2 Εθνική κατηγορία μπάσκετ γυναικών. Το σκορ της κανονικής διάρκειας του αγώνα ήταν 46-46 και στην παράταση οι φιλοξενούμενες δεν πήραν ανάσα. Οι ερυθρόλευκες με ένα σερί 15-0, επικράτησαν τελικά με 61-46!

Στα τελευταία δευτερόλεπτα της κανονικής διάρκειας του αγώνα, ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι, όμως δεν κατάφερε να πετύχει καλάθι... Αυτό όπως φαίνεται ήταν το καλύτερο που μπορούσε να γίνει για τις ερυθρόλευκες, που στην παράταση διέλυσαν ουσιαστικά την Πυλαία και πήραν μάλιστα διαφορά 15 πόντων, που σε ισοβαθμίες μπορεί να βοηθήσει. Η Χαβαλέ με 22 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ για τις ερυθρόλευκες, ενώ η Ζέρβα ακολούθησε με 16.

Τα δεκάλεπτα: 17-11,27-25, 36-37, 46-46 (σκορ κ. α.), 61-46 (παράταση)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 8, Σαρακατσάνη 5 (1), Μπακρατσά, Αγαγιώτου 3, Αλεξίου 2, Καποδίστρια, Χαβαλέ 22 (1), Ζέρβα 16, Ζήτη 5 (1), Κοπάνου, Κατσιοπούλου, Αρτεμισίου.
ΠΥΛΑΙΑ: Στάνη 2, Μπάλα 8, Ντάμπη 13 (1), Κυζιροπούλου 2, Αγαθαγγελίδου 6 (2), Μακρή, Κουλακιώτη, Λίτζου 7, Καϊμακτσή 8, Δράγκολα

Last modified onSunday, 15 December 2013 18:04