Reef-Liberta και Αντιποίηση Αρχής-Drink Team οι τελικοί της Τρίτης στο Ανεπίσημο

Tην Παρασκευή (28/7) έγιναν τελικά οι δύο ημιτελικοί στην κατηγορία των μη Επίσημων Αθλητών στο Ανεπίσημο πρωτάθλημα μπάσκετ της Νέας Ιωνίας, αφού είχαν αναβληθεί την Πέμπτη λόγω της νεροποντής.

Η ομάδα του Αχιλλέα Μπέου, Αντιποίηση Αρχής, νίκησε τα Λιοντάρια με 54-45 και η Drink Team τον Άρη με 59-50, ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση. Έτσι την Τρίτη 1/8 στις 18.30 στο γήπεδο Β του Ελικοδρομίου θα γίνει ο μικρός τελικός ανάμεσα σε Λιοντάρια και Άρη, ενώ την ίδια μέρα στις 19.00 στο γήπεδο Α θα γίνει ο τελικός ανάμεσα σε Αντιποίησης Αρχής και Drink Team.

Τρίτη η Νέμεσις στους Επίσημους

Στην Κατηγορία των Επίσημων αθλητών την τρίτη θέση κατέλαβε η ομάδα ΝΕΜΕΣΙΣ, η οποία νίκησε στον μικρό τελικό, που έγινε την Παρασκευή, τους Bombers με 74-71 μετά από παράταση.

Στις 20.30 τα βράδυ της Τρίτης (1/8) στο γήπεδο Β θα γίνει ο μεγάλος τελικός Άραμις/Reef-Liberta.

Μετά το τέλος του τελικού θα γίνουν οι απονομές στις τρεις πρώτες ομάδες κάθε κατηγορίας καθώς και ειδικές βραβεύσεις, ενώ θα ακολουθήσει μια έκπληξη που έχει ετοιμαστεί ειδικά για το τέλος των αγώνων σε γιορτινό κλίμα.