Logo
Print this page

Έχασε ματς και Νάνη στον Εύοσμο η Μεταμόρφωση (78-70)

Πληρώνοντας την εμφάνιση του δευτέρου δεκαλέπτου, οι κίτρινοι ηττήθηκαν στον Εύοσμο από τον τοπικό Αίαντα, με 78-70, στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Γ' Εθνικής - Αποχώρησε ως τραυματίας ο Νάνης στο πρώτο μέρος.

Οι Βολιώτες είχαν καλή παρουσία, κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, παίζοντας όμορφο μπάσκετ. Ο τραυματισμός του Νάνη, όμως, στο 14' κλώνισε την απόδοση των υπολοίπων παικτών στη δεύτερη περίοδο, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να δημιουργήσουν ένα μεγάλο σερί, με το ημίχρονο να κλείνει στο +16 υπέρ τους (43-27).

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα και προσπάθησαν να μπουν ξανά στο παιχνίδι. Με τους Παπούλια και Γιωτόπουλο σε καλή μέρα, κατάφεραν περίπου 2 λεπτά πριν από το τέλος να φτάσουν τη διαφορά στο -6 (76-70), μένοντας στο τέλος από δυνάμεις, αφήνοντας ανολοκλήρωτη την αντεπίθεσή τους.

Τελικό σκορ, 78-70, με την ομάδα του κ. Φλεβάρη να κοιτάει, πλέον, την επόμενη αγωνιστική, με αντίπαλο τους Διόσκουρους Κοζάνης.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 43-27, 57-47, 78-70.

Μεταμόρφωση: Ζήσης, Πανταζής 6, Παπούλιας 18, Νάνης 13(1), Ρόσσιος 2, Χαρχαρής, Τσιτσιγιάννης 6, Φωσσές, Γιωτόπουλος 14(4), Αγκρής, Σκαμάγκας 11(3).

Επικοινωνία: [email protected]