Εύκολα τον Ίωνα με 52-74 ο Ολυμπιακός Β.

Χωρίς τους Μπόγδανο και Καραθάνο, που προφυλάχθηκαν περισσότερο λόγω τραυματισμού, και με  πρώτο σκόρερ τον Ίλτσογλου, ο Ολυμπιακός Β. επιβλήθηκε στο Β. Παρασκευόπουλος του Ίωνα εύκολα με 52-74 και έκανε το 14 στα 14.

Από το πρώτο κιόλας μέρος οι ερυθρόλευκοι επέβαλαν την κυριαρχία τους και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 32-48. Ωστόσο, στο τρίτο δεκάλεπτο εμφάνισαν κάποια σημάδια χαλάρωσης, με συνέπεια μετά το επιμέρους 11-7 αυτού του διαστήματος η διαφορά να μειωθεί στους δώδεκα στο 30’ (43-55).

Ωστόσο, στην τελευταία περίοδο και μετά το 45-57 από τον Ίωνα στο 31’, ακολούθησε επιμέρους σκορ 2-11 μέχρι τα 5.20’ πριν τη λήξη, όταν και ο Παπούλιας με τρίποντο έκανε το 47-68 και η διαφορά πήγε πάνω από τους είκοσι πόντους. Στα 4.02’ ο Παρασκευάς, που έπαιξε με πυρετό, έδωσε τη μεγαλύτερο προβάδισμα στον αγώνα στην ομάδα του 47-72 (+25), για να ολοκληρωθεί το ματς με 52-74.

Τα δεκάλεπτα: 18-26, 32-48, 43-55, 52-74

ΙΩΝΑΣ (Τζούμας): Κουμπούνης 4, Φωτιάδης 6, Κέτουλας 3, Φαρμάκης, Τέγος 6, Μπεκρής 3, Τζικόπουλος, Γρίβας, Βασιλείου 17, Ζέρζης 2, Γκόγκου, Ευθυμίου 11

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Βλιώρας-Γκουγκουτούδης): Καραγεώργος 17 (2), Τζήμας, Παπούλιας 12 (1), Αλεξίου 5 (1), Σκαμάγκας 2, Αναστασόπουλος 2, Λουλούδης, Παρασκευάς 16, Ίλτσογλου 22 (1), Μανίνης, Βλασταρίδης

Last modified onSaturday, 24 February 2018 22:08