Αποτελέσματα και βαθμολογία στην Α1 ΕΣΚΑΘ

Ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε πολύ πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό 83-75 τον Κεραυνό Λ., καθώς το σκορ στο 30’ ήταν 64-44, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ και συνεχίζει με το απόλυτο των νικών. Ο Μπόγδανος ήταν πρώτος σκόρερ με 26 πόντους.

Ο δεύτερος Γ.Σ. Βόλου επιβλήθηκε με 70-55 της Αγριάς B.C. με 18 πόντους του Ζαρογιάννη, μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο μέρος, που έληξε με 33-31. Επίσης, ο τρίτος Αλμυρός έφυγε με το διπλό από το ΕΑΚ Λάρισας, νικώντας άνετα τον Φοίβο με 59-74 με 30 πόντους του Καραγιώργου με επτά τρίποντα και 21 του Κοντοστάθη με πέντε τρίποντα.

Τέλος, στο βολιώτικο ντέρμπι ο Ίωνας κατέβαλε την αντίσταση της ΑΕΒΔ με 67-59, με το καθοριστικό να είναι το τρίτο δεκάλεπτο, όταν η ομάδα του Άγη Τζούμα έκανε φοβερό επιμέρους σκορ 18-4.

1 farmakis zervas

Στο ημίχρονο του αγώνα Ίωνα-ΑΕΒΔ βραβεύτηκε η οικογένεια του Κων/νου Ζέρβα και ο Ανδρέας Ζέρβας για τη μεγάλη προσφορά τους στην ομάδα του Ίωνα από τον πρόεδρο του συλλόγου, Νίκο Φαρμάκη.

Last modified onSunday, 28 January 2018 10:07