Νέα τριαντάρα για τη Νίκη επί του Γ.Σ. Σοφάδων

Ένα βήμα απέμεινε, για να πάρει η Νίκη Βόλου την άνοδο για τη Γ' Εθνική μετά τη σημερινή εκ νέου άνετη επικράτηση επί του Γ.Σ. Σοφάδων στο Β. Παρασκευόπουλος με 83-53. Η ομάδα του Λάμπρου Πρέκα είχε επιβληθεί μία βδομάδα πριν με σχεδόν τριάντα πόντους στην Καρδίτσα (59-87) και κατάφερε να φτάσει σε άλλη μία διά περίπατου επιτυχία.
Μετά το +15 του ημιχρόνου (45-30), στο τρίτο δεκάλεπτο οι κυανόλευκοι ήταν εκπληκτικοί και με επιμέρους σκορ 33-8 έφτασαν στο +30 στη λήξη του (68-38). Στο τέταρτο οι γηπεδούχοι έκοψαν ταχύτητα και το σκορ δεν πήρε αστρονομικές διαστάσεις.
Τα δεκάλεπτα: 27-16, 45-30, 68-38, 83-53
ΝΙΚΗ Β. (Πρέκας): Κοντογιάννης, Δελιόπουλος, Παπούλιας 19 (2), Γιωτόπουλος 9 (3), Μπόγδανος 18 (1), Τσαβές 4, Βλήτσιος 2, Τσώλης 12 (1), Διγενής 6, Μαυροφώτης 9 (1), Τοκατλίδης 4.
ΣΟΦΑΔΕΣ: Παππάς 2, Ζιάγας 2, Παπαδημητρίου 4, Δαουλάρης 6 (1), Ασημακόπουλος 9, Ζωϊτσάκος 1, Κόγιας 4, Μανόπουλος 8, Τσιαμούρας 11, Δίκαρος 6.
Last modified onSunday, 07 May 2017 01:03