Με Καπουρνιώτη-Μπορίνο νίκησε τους Νέους Αθλητές ο Ολυμπιακός Β.

Σε αγώνα που έγινε σήμερα για την εξ αναβολής 9η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ ο Ολυμπιακός Βόλου, έχοντας ως υπηρεσιακό προπονητικό δίδυμο στον πάγκο τους Καπουρνιώτη-Μπορίνο, αφού λύθηκε η συνεργασία με τον Φώνη Μαυρομιχάλη, επικράτησε των Νέων Αθλητών Νίκης με 66-87 στο κλειστό της Νέας Ιωνίας.

Να τονιστεί ότι οι διαιτητές απέβαλαν από τον πάγκο τους προπονητές των κυανόλευκων Μανωλόπουλο από το πρώτο ημίχρονο και Τύμπα 11'35" πριν το τέλος του αγώνα, οι οποίοι στη συνέχεια έδιναν οδηγίες από την κερκίδα. Στην πρώτη περίπτωση η απόφαση των διαιτητών αφορούσε το γεγονός ότι έγιναν συστάσεις στον Κωστή Μανωλόπουλο να κάθεται στον πάγκο και στη δεύτερη ότι ο Στέφανος Τύμπας διαμαρτυρήθηκε για φάουλ που δε δόθηκε σε αιφνιδιασμό της ομάδας του, η οποία βρισκόταν εκείνη τη στιγμή στο μείον έξι. Οι γηπεδούχοι θεωρούν ότι οι διαιτητές τους στέρησαν την ευκαιρία να παλέψουν το παιχνίδι μέχρι το τέλος, καθώς χωρίς βοήθεια από τον πάγκο οι Νέοι Αθλητές δεν μπόρεσαν ν' αντιδράσουν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Μάλιστα στο τελευταίο τρίλεπτο έγινε σερί 0-13 από τους νικητές, που δεν είχαν στη διάθεσή τους τον τραυματία Γεωργίου.

Να τονιστεί ότι οι Καπουρνιώτης-Μπορίνος θα καθοδηγήσουν τον Ολυμπιακό Βόλου και στο σαββατιάτικο ματς με τον Γ.Σ. Διλόφου στη Νίκαια και μετά η διοίκηση θα πάρει τις οριστικές της αποφάσεις.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 34-38, 53-62, 66-87

Ν.Α. ΝΙΚΗΣ (Τύμπας-Μανωλόπουλος): Παπαδόπουλος, Ράπτης 10, Καζεπίδης 12 (2), Σαπούνης, Πανιόπουλος 5, Ανδρεόγλου, Παναγιώτου, Λουκίδης 14 (3), Νικολόπουλος 12 (2), Καλλιτζέος 2, Τινάνας, Σούλης 11 (1)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Καραγεώργος 27 (3), Θέος 3 (1), Τελλίδης, Αλεξίου 2, Καφάσης 7, Τσιαπράζης 1, Βλασταρίδης, Καραθάνος 4, Λουλούδης, Αναστασόπουλος 7 (1), Σκαμάγκας 5 (1), Παρασκευάς 31

Κλείνει η αυλαία αύριο

Με το ματς Ίωνας-ΑΕΒ Διμηνίου αύριο Τετάρτη 1/3 στις 20.30 στο Β. Παρασκευόπουλος (Δεσλής, Δόλγυρας) κλείνει η αυλαία της εξ αναβολής 9ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.