Πρώτη νίκη για το B.C. Volos-Κέρδισε ο Αιολικός τη Σκιάθο

Την πρώτη του νίκη με 58-49 επί του Α.Σ. Φαρσάλων πέτυχε το Σάββατο το B.C. Volos στο Β. Παρασκευόπουλος  στο πλαίσιο της 7η αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ. Μετά το πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο, με τους Βολιώτες με πολύ καλή άμυνα να δέχονται μόλις επτά πόντους και να φτάνουν στο +9 (16-7), στη συνέχεια ο Α.Σ. Φαρσάλων μείωσε μέχρι  το ημίχρονο στον πόντο (26-25), ενώ μετά το ισόπαλο τρίτο δεκάλεπτο (14-14 το επιμέρους σκορ), ίδια ήταν η διαφορά στο 30’ (40-39). Τελικά στο τέταρτο δεκάλεπτο ξεκαθάρισαν όλα για τους γηπεδούχους, που όντας αποφασιστικοί έφτασαν στο τελικό 58-49.

Πρώτη εμφάνιση για τον Βασίλη Παπανικολάου, ενώ πρώτος σκόρερ ήταν ο Στέφανος Μαστοράκης, που έχει περάσει από τη Νίκη, με 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 16-7, 26-25, 40-39, 58-49

B.C.VOLOS (Καρακατσούνης): Παπανικολάου 6, Παπαδημόπουλος, Μπούρας 3, Εκατομμάτης 2, Ραχαβέλιας 1, Κανούλης 15 (1), Μαστοράκης 20, Καμμένος, Τσεκούρας 8,  Φιλίππου, Νιαώτης

*Στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική και το οποίο έγινε σήμερα το πρωί ο Αιολικός επικράτησε εντός έδρας του Γ.Σ. Σκιάθου με 60-53.