Με 81-62 επικράτησε η Μεταμόρφωση του Γ.Σ. Σκιάθου (photos)

Πρώτος σκόρερ του σημερινού ματς ο Μητρουλάς, που εδώ μαρκάρεται από τον Μουτζούρη της Σκιάθου Πρώτος σκόρερ του σημερινού ματς ο Μητρουλάς, που εδώ μαρκάρεται από τον Μουτζούρη της Σκιάθου

Για 31 λεπτά το ματς της Μεταμόρφωσης με τον Γ.Σ. Σκιάθου, που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου στο Β. Παρασκευόπουλος για την 4η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ, ήταν αμφίρροπο. Όμως, ενώ σε εκείνο το σημείο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 56-53, στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν πλήρως και έφτασαν στο άνετο 81-62 στο τέλος.

Οι Σκιαθίτες προηγήθηκαν αρχικά με 9-13 με τρίποντο του Κρίτσαλου, αλλά μέχρι το 9’ η Μεταμόρφωση ανέτρεψε τα δεδομένα και πήγε στο + (21-17), για να έρθει πάλι με τρίποντο ο Κρίτσαλος να γράψει το 21-20 στο 10’.

Στη δεύτερη περίοδο η Μεταμόρφωση έφτασε στο +11 στο 15’ (36-25), αλλά και στο +12 (41-29) στο 1.17’ πριν το ημίχρονο, για να γίνει σερί 0-6 από τη Σκιάθο ως το 20’ (41-35).

Το τρίτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε τις ισορροπίες (56-51), αλλά στο τέταρτο, όπως σημειώσαμε, οι Βολιώτες ξεκαθάρισαν την υπόθεση «νίκη» και αύξησαν και το σκορ.

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 41-35, 56-51, 81-62

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μπορίνος-Καπουρνιώτης): Σκουμής, Αντωνόπουλος, Σακκάς 4, Αναγνωστόπουλος 10 (1), Κατσαλής 13 (2), Διακομής 14 (2), Κοψιαλής 6 (1), Παλάσκας 10, Θεοδώρου, Καμβίτης , Κολιός 2, Μητρουλάς 22 (4)

Γ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ (Κρίτσαλος): Λάζος 4, Τσιμπλιαράκης 9, Παπαδάκης, Ταπάσκος 3, Κρίτσαλος 20 (3), Φ. Παπαδόπουλος 6, Παντέρας 4 (1), Μουτζούρης 4, Καραθάνος, Τζούμας, Σανίδας 12, Κασαρτζιάδης